Padem o ścianę

Kingdoms of Amalur kupione przez THQ Nordic

Paweł Jastrzębski

Pojawiło się światełko w tunelu dla bardzo ciekawego rpgowego IPKingdoms of Amalur – prawa do marki zostały właśnie kupione przez THQ Nordic.

Kingdoms of Amalur: Reckoning wydane zostało w 2012 r. przez 38 Studios Big Huge Games we współpracy z EA. Gra od początku wzbudziła moje zainteresowanie, głównie tym, że za scenariusz odpowiadał R.A. Salvatore (twórca postaci Drizzta Do’Urdena), a za projekt oprawy graficznej odpowiadał Todd McFarlane (twórca komiksu Spawn i wieloletni rysownik Spidermana). Gra mimo całkiem niezłych not (80 na metacritic w wersji na X360) nie osiągnęła sukcesu komercyjnego, co spowodowało upadek obu pracujących nad grą deweloperów, a wszelkie plany na kontynuacje zostały odłożone na później.

Gra przeleżała martwa przez kilka lat, aż teraz, zupełnie nie spodziewanie, THQ Nordic (odpowiedzialni chociażby za Darksiders 3) ogłosiło, że kupiło prawa do marki. Mam nadzieję, że oznacza to, że niedługo dowiemy się o planach na kontynuację – a kto wie? Może i wcześniej o dodaniu tytułu do Wstecznej Kompatybilności 😉

Razem z prawami do Kingdoms of Amalur THQ Nordic kupiło także prawa do nieukończonego jeszcze MMO Copernicus.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.