Padem o ścianę

Kolejne lipcowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie nowe tytuły trafią w drugiej lipcowej transzy do Xbox Game Pass – wpadnie całkiem pokaźna biblioteka gier, a pierwsze z nich dostępne będą już dzisiaj.

Pierwszą nową grą, w Xbox Game Pass będzie Forager (78 na metacritic), który w usłudze pojawi się dzisiaj – w dniu swojej xboxowej premiery. Jest to niezależna gra, w której trafiamy do otwartego świata, a nasza aktywność sprowadza się do zbierania surowców i odblokowywanie nowych światów – na pierwszy rzut oka wygląda to jak mocna inspiracja Minecraftem.

Mount & Blade: Warband (59 na metacritic) – samodzielny dodatek do wydanego w 2005 r. Mount & Blade. Podobnie jak pierwowzór gra jest sandoboxowym RPG z elementami strategii, w którym wcielamy się w podróżnika, który stopniowo buduje swoją reputacje i drużynę.

Koleją grą, która trafi do Xbox Game Pass w lipcu, jest Carrion –  który również trafi do usługi w dniu swojej premiery – 23 lipca. Jest to polska, gra akcji 2D, w której wcielamy się w krwiożercze monstrum siejące zniszczenie wśród ludzkości. Mimo, że gra wykonana jest w przyjemnej dla oka grafice pixel-art, to jednak nie jest to tytuł przeznaczony dla młodszych graczy.

Grounded gra póki co dostępna będzie w wersji Preview. Wcielimy się w niej w zmniejszonymi ludźmi, którzy na przydomowym ogródku walczą z robalami. Podczas rozgrywki będziemy zbierać surowce, budować bazę i przedmioty codziennego użytku.

30 lipca biblioteka gier Xbox Game Pass wzbogaci się o Nowhere Prophet , który także zawita do usługi w dniu swojej xboxowej premiery. Gra jest dwuwymiarowym roqulike z systemem walki inspirowany karciankami, w którym trafiamy do postapokaliptycznego świata i jako tytułowy prorok musimy doprowadzić ludzkość do bezpiecznej krypty.

Także 30 lipca i także w dniu swojej premiery do Xbox Game Pass dołaczy The Touryst (79 na metacritic w wersji na Nintendo Switch) – gra przygodowa, w której wcielamy się w tytułowego turystę, który zwiedza tropikalną wyspę Monument Island.

Ostatnią grą, która dołączy do Xbox Game Pass w lipcu będzie Yakuza Kiwami 2 (85 na metacritic w wersji na PS4). Gra jest rozbudowanym remakiem drugiej części japońskiej sagi i trafi do usługi w dniu swojej xboxowej premiery. W grze wcielamy się w Kazume Kiryu – byłego członka yakuzy, który aktualnie stara się załagodzić konflikt między dwoma wrogimi klanami. Gra będzie pozycją obowiązkową dla miłośników japońskich gier – pozostali mogą się od niej solidnie odbić.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.