Padem o ścianę

Kooperacja w Call of Duty: Modern Warfare

Paweł Jastrzębski

Wraz z Call of Duty: Modern Warfare powraca tryb Spec Ops (obecny w Modern Warfera 2 i 3) będący niczym innym jak rozbudowanym trybem kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. Activision podało w końcu garść szczegółów z tego trybu.

Tryb Spec Ops będzie swoistym łącznikiem między trybem multi a kampanią. W jego ramach dostępne będą dwa rodzaje zabawy – Operacje i Misje.

 

Te pierwsze będą wieloetapowymi rajdami, w których wraz z trójką przyjaciół (dostępny ma być także publiczny matchmaking). W ich ramach zostaniemy rzuceni na największą miejską mapę – City of Verdansk gdzie będziemy musieli wykonać szereg zadań (w których przeszkodzić nam się będą starać sterowani przez komputer przeciwnicy). W ramach Operacji będziemy mieli dostęp do wszystkich killstreaków i pojazdów z rozgrywek sieciowych. Pełną dowolność będziemy mieli za to w wyborze ścieżki prowadzącej do celu – my zdecydujemy, czy lecimy cichaczem czy na Rambo.

Troszkę inaczej ma być w Misjach. Te będą krótkimi wyzwaniami, w których będziemy musieli jak najszybciej pokonać wszystkich wrogów (trochę jak słynne Mile High Club z pierwszego Modern Warfare). Za nasze wyniki otrzymamy gwiazdki – od 1 do 3, a największym wyzwaniem ma być „pokonanie czas Infinity Ward„. Tutaj również będziemy mogli bawić się w czteroosobowej drużynie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się samemu.

Wykonując zarówno Operacje jak i Misje otrzymamy nagrody, które będziemy mogli wykorzystać zarówno w Spec Ops jak i w klasycznym multiplayerze.

Twórcy przygotowali jeszcze jeden tryb kooperacji – Survival, który będzie wariacją na temat Hordy. Tryb ten będzie jednak ekskluzywny dla Playstation 4 do 1 października 2020 r.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare – 25 października na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.