Padem o ścianę

Kwietniowa aktualizacja Xbox One

Paweł Jastrzębski

Zapowiadana jakiś czas temu kwietniowa aktualizacja systemu Xbox One powinna już być dostępna dla wszystkich – wprowadzi ona kilka ciekawych funkcji jak np. dzielenie kontrolera za pomocą Mixera.

Zacznijmy jednak od innej kwestii – aktualizacja systemu Xbox One wprowadzi dodatkowe możliwości wyboru wyjścia video dla konsol Xbox One S Xbox One X – 1440p dla gier i multimediów. Dodatkowo dzięki aktualizacji będziecie mogli wybrać opcję, po której konsola automatycznie przełączy TV na tryb „Game Mode” (jeśli Wasz telewizor taką opcję rzecz jasna wspiera).

Pewnego rodzaju usprawnienia doczeka się także aplikacja Mixer – nie dość, że zmiana gry lub przejście do dashboarda nie przerwie już transmisji (oglądający zostaną poinformowani o przerwie w transmisji), to wprowadzona zostanie opcja udostępnienia kontrolera oglądającym transmisję, którzy będą mogli korzystać ze wszystkich przycisków na padzie (oprócz Przewodnika), by nam pomagać, lub przeszkadzać.

Ciekawą opcją jest automatycznie wrzucanie ujęć z gry na twittera, w której konsola uzupełni za nas hashtag z gry, a także zgrupuje wszystkie tego typu tweety pod #XboxShare. Nie ukrywam, że jest to bardzo fajny patent, choć bardziej czekam na podobną opcję z facebookiem

Wydawać by się mogło, że przeglądarka Edge na Xbox One jest już martwa, ale Microsoft podejmuje kolejną próbę reanimacji – konsolowa wersja przeglądarki doczekała się odświeżenia, co ma się przełożyć na większą wygodę użytkowania. Doszła opcja pobierania i wrzucania przy jej użyciu zdjęć, muzyki oraz wideo.

Usprawnienia doczekał się także Kanał Aktywności w którym dodano możliwość szybkiego podejrzenia najpopularniejszych postów  w klubie.  Będziemy mogli też wyłączyć komentarze we własnych wpisach w klubie lub Społeczności. Posty o zakończonych transmisjach, będą automatycznie ukrywane.

Ostatnią większą nowością jest automatyczna zmiana koloru interfejsu. Możemy teraz ustawić, by interfejs zmieniał kolor (jasny/ciemny) w zależności od pory dnia – nie ukrywam, że czasami może to być jedyny sposób, by zorientować się, że jest już noc 😉

Kwietniowa aktualizacja wprowadziła także kilka mniejszych zmian, które możecie podejrzeć na poniższym filmie.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.