Padem o ścianę

Kwietniowe Inside Xbox – podsumowanie

Paweł Jastrzębski

Wczoraj późnym wieczorem odbył się specjalny i dosyć nietypowy odcinek Inside Xbox. Jego nietypowość związana była oczywiście z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, która wymusiła przeprowadzenie odcinka w formie zdalnej. Nie obyło się niestety bez problemów technicznych, ale jednak całość przyniosła kilka ciekawych informacji.

Jako pierwsze prezentacji na Inside Xbox doczekało się Grounded – nowa gra Obsidiana, za którą odpowiada mała cześć tego studia. Gra ma być co do zasady singlowa, ale umożliwiać kooperacje dla 4 osób. Wcielimy się w niej w zmniejszonymi ludźmi, którzy na przydomowym ogródku walczą z robalami. Podczas rozgrywki będziemy zbierać surowce, budować bazę i przedmioty codziennego użytku. Premiera Grounded odbędzie się 28 kwietnia 2020 r. na Xbox One, w ramach Game Preview (gra będzie rzecz jasna częścią Xbox Game Pass) oraz na Windows 10, w ramach Steam Early Access.

Następnie otrzymaliśmy kolejne informacje o Xbox Series X. Podczas, gdy konkurencja ujawnia pada, Microsoft leci na grubo. Pomijając technologiczny bełkot, to dowiedzieliśmy się bardzo interesującej rzeczy. Otóż jeśli jesteście jednymi z tych ludzi, co to trzymają setki gier z Xbox One na dysku zewnętrznym (jak ja na ten przykład) i martwiliście się, że będziecie musieli przewalać je na dysk SSD w Xbox Series X, to spokojna głowa. Microsoft ogłosił, że cała zmiana polegać będzie na tym, że odepniemy dysk od Xbox One i przypniemy do Xbox Series X. Wszystkie gry będą dostępne z dysku zewnętrznego. Jedynie gry zaprojektowane z myślą o Xbox Series X będą wymagały przeniesienia danych na dysk SSD lub zewnętrzną kartę pamięci.

Dowiedzieliśmy się także jakie nowe gry zawitają do Xbox Game Pass w najbliższych kwietniowych dniach. Posiadacze konsol otrzymają Alvasta Chronicles i Journey to the Savage Planet – obie te gry zawitają do usługi 9 kwietnia. Posiadacze wersji abonamentu na PC dodatkowo (oprócz Alvasta Chronicles) otrzymają Football Manager 2020, Overcooked 2, Mistover i Stranger Things 3: The Game.

Z ważniejszych newsów warto odnotować, że Microsoft ogłosił dalsze rozszerzenie xCloud na nowe kraje – niestety próżno szukać na liście Polski – na oficjalny dostęp przyjdzie nam zatem jeszcze poczekać.

Kilka chwil poświęcono także premierze Forza Street, która już 5 maja zawita na telefony z Androidem i iOS – ale to chyba nie jest wybitnie elektryzujący news.

Za taki za to może ujść ogłoszenie, że bardzo fajnie zapowiadające się Gears Tactics zostało ozłocone, co oznacza, że prace nad nim zostały już zakończone i nic nie stoi na przeszkodzie, by gra zadebiutowała 28 kwietnia 2020 r. Póki co gra ukaże się niestety jedynie na PC, ale już zapowiedziano, że jeszcze w tym roku wyjdzie wersja konsolowa. Sam gra ma być próbą ożenienia formuły znanej z Gearsów z rozgrywką z XCOM.

W grze wcielimy się w Gabe’a Diaza (ojca znanej z czwórki i piątki Kait Diaz), który w pierwszych dniach po E-Day zbiera swój oddział i rozpoczyna polowanie na jednego z liderów armii Locustów – Ukka. Gra ma być nastawioną na rozgrywkę singlową, wypakowaną akcją, turową strategią o szybkim tempie rozgrywki i z motywami znanymi z dużych odsłon Gearsów. Dodatkowo, mimo ogromnych możliwości customizacji, Gears Tactics pozbawione będzie mikropłatności i loot boxów. Grę możecie nabyć już teraz w preorderze, lub poczekać do 28 kwietnia, kiedy pojawi się w PeCetowej odsłonie Xbox Game Pass.

Microsoft nie zapomina także o Sea of Thieves, które otrzyma kolejną aktualizację – Ships of Fortune, która pojawi się za darmo już 22 kwietnia. W jej ramach otrzymamy możliwość wcielenia się w tzw. Emisariusza, który będzie brał udział w kolejnych wyprawach, otrzymując dodatkowe skarby i elementy wyposażenia. Minusem jest, że posiadając te skarby nasza lokalizacja zostanie ujawniona innym graczom, przez co staniemy się łatwym celem.  całkowicie nową Kompanię – The Reaper’s Bones – której członkowie zajmować się będą polowaniem na innych Emisariuszy.

To z grubsza wszystko, co Microsoft przygotował dla nas w najnowszym odcinku Inside Xbox. Jak Wam się podobał najnowszy odcinek?


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.