Padem o ścianę

Lies of P – trailer z gameplayem

Paweł Jastrzębski

Wczorajsze Gamescom Opening Night Live było dla mnie ogromnym zawodem – tak dużym, że w połowie oglądanie przyciąłem komara z telefonem w łapie. To nie znaczy, że uważam cały pokaz za nudny – prezentacja gameplayu Lies of P zrobiła na mnie wrażenie – jedyny minus to fakt, że jest to soulslike.

Lies of P jest mroczną adaptacją powieści Carla Collodiego o drewnianym pajacyku o imieniu Pinokio. Nie będzie mieć jednak nic wspólnego z disneyowską wizją tej postaci – znacznie bliżej bowiem będzie mu do Bloodborne.

Lies of P zabierze nas do fikcyjnego miasta Krat, niegdyś będącego czymś na wzór Paryża, obecnie rządzonego przez plugawe bestie. Głównym bohaterem gry jest ożywiona mechaniczna lalka, która budzi się na dworcu kolejowym i znajduje notatkę każącą jej odszukać niejakiego Geppetto. Gra ma być typowym soulslike, jednak cechą wyróżniającą grę mają być tytułowe kłamstwa, które wpływają na fabułę i mechanikę gry – im więcej nasz bohater kłamie, tym bardziej ludzki się staje, a tym samym traci możliwości jakie zapewnia mu mechaniczna budowa.

Lies of P ukaże się w 2023 r (bez konkretnej daty) na Xbox Series X|S, PS5 i PC. Od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.