Padem o ścianę

Luty w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Znamy już rozpiskę nowych gier, które trafią do Xbox Game Pass w pierwszych tygodniach lutego. Do usługi trafi kilka ciekawych gier, więc jest na co czekać.

W pierwszych tygodniach lutego do Xbox Game Pass trafią:

  1. Madden NFL 23 (konsole i PC) – EA Play- 9 lutego
  2. SD Gundam Battle Alliance (chmura, konsole, PC) – 9 lutego
  3. Mount & Blade II: Bannerlord (chmura, konsole, PC) – 14 lutego
  4. Cities: Skylines – Remastered (chmura i Xbox Series X|S) – 15 lutego
  5. Shadow Warrior 3: Definitive Edition (chmura, konsole, PC) – 16 lutego

Jako pierwsze do usługi trafi Madden NFL 23 (70 na metacritic), które dostępne będzie w EA Play i Xbox Game Pass Ultimate. Dla Europejczyków to pewnie mało znacząca gra, ale amerykańce za nią szaleją. Gra będzie do ogrania na konsolach i PC w ramach EA Play/Xbox Game Pass Ultimate od 9 lutego 2023 r.

Tego samego dnia do Xbox Game Pass trafi SD Gundam Battle Alliance (73 na metacritic) – gra action-rpg dla miłośników „chińskich bajek” z serii Mobile Suit Gundam. Możemy w niej kierować mechami z kilkudziesięciu serii wchodzących w skład ww. uniwersum. Za sterami mecha przemierzamy mapy, walcząc z hordami wrogów. Każda mapa przedstawia słynną sytuacje z animowanych odsłon, ale w lekko zmienionym klimacie – naszym zadaniem będzie „naprostowanie” historii. Gra będzie dostępna 9 lutego do ogrania za pomocą konsol, chmury i PC.

Nieco później, bo 14 lutego, do Xbox Game Pass trafi Mount & Blade II: Bannerlord (73 na metacritic) – druga część popularnej sandboxowej gry, będącej mieszanką strategii, RPGa i gry akcji. Gra będzie dostępna do ogrania na konsolach, PC i za pomocą chmury.

W dniu swojej Xboxowej premiery do Xbox Game Pass trafi Cities: Skylines – Remastered. Będzie to next genowa odsłona  Cities: Skylines (81 na metacritic) – strategiczno-ekonomiczna gra, której celem jest wybudowanie idealnego miasta. Gra z grubsza przypomina SimCity, ale jest ponoć o wiele bardziej rozbudowana. W grze musimy dbać nie tylko o zabudowę i finanse, ale także o dobro mieszkańców. W tym celu trzeba mieć na uwadze potrzeby mieszkańców poszczególnych dzielnic, zasobność ich portfeli itp. Gra będzie do ogrania za pomocą Xboxów Series X|S i chmury.

Również w dniu swojej konsolowej premiery do Xbox Game Pass trafi Shadow Warrior 3: Definitive Edition – next genowa wersja trzeciej odsłony przygód Lo Wanga. Tym razem pretekstem do przebicia się przez hordy demonów będzie konieczność odszukania starożytnego smoka i powstrzymanie końca świata.

 

 

 


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.