Padem o ścianę

Mafia Trilogy na horyzoncie

Paweł Jastrzębski

Krążące po sieci ploteczki o premierze odświeżonych wersji gier z serii Mafia, w końcu znalazły potwierdzenie – już niedługo przyjdzie nam położyć łapy na remake’u pierwszej Mafii, a niedługo po tym przyjdzie kolej na „dwójkę”.

Mafia Edycja Ostateczna zadebiutuje już 28 sierpnia na Xbox One, PS4 i PC i będzie pełnoprawnym remakiem gry z 2002 r. – wcielimy się w niej w Tommy’ego Angelo, który w latach 30-tych XX wieku przypadkowo wplątuje się w mafijne interesy i rozpoczyna swój marsz na szczyt hierarchii. Gra została przeniesiona na odpowiednio podrasowany silnik z Mafii III, a gra nie będzie tylko przeniesieniem 1:1, tylko doczeka się rozbudowania warstwy fabularnej.

Mafia II Edycja Ostateczna pojawi się sporo szybciej, bo już 19 maja. Nie będzie to jednak remake, a klasyczny remaster, który oprócz podbitej grafiki będzie zawierać wszystkie wydane DLC (choć ponoć działający na silniki „trójki”). Ta część serii toczy się po II Wojnie Światowej, a jej bohaterem jest Vito Scaletta.

Oprócz odświeżonej jedynki i dwójki, zobaczymy także odświeżoną wersję najnowszej odsłony, choć tutaj nie wiadomo jeszcze jaka będzie skala zmian – więcej mamy się dowiedzieć na specjalnym evencie 19 maja 2020 r.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.