Padem o ścianę

Majowa aktualizacja Xboxa

Paweł Jastrzębski

Microsoft nieustannie rozwija system Xboxa, za pomocą cyklicznych aktualizacji. Najnowsza – majowa – będzie skierowana głównie do posiadaczy Xboxów Series X|S.

Główne usprawnienia dotyczyć bowiem będą opcji Quick Resume. Ta rewelacyjna opcja, nie dość, że zostanie przyśpieszona, to jeszcze doczeka się długo oczekiwanego usprawnienia. Będziemy mogli bowiem podejrzeć, które gry mamy zapisane w pamięci, a także które z naszych gier wspierają tą usługę.

Druga z nowości dla posiadaczy Xboxów Series X|S umożliwi wygenerowanie dynamicznego tła, które ustawimy w zakładce Settings > General > Personalization > My background > Dynamic background.

Kolejne usprawnienie, powinno zadowolić wszystkich tych, co korzystają z Xboxa jako centrum multimedialnego. Microsoft dodał długo oczekiwaną opcję Passthrough Audio, która usprawni wrażenia dźwiękowe podczas oglądanie czegokolwiek za pomocą apek streamingowych. Odpalicie ją w menu z ustawieniami dźwięku.

Kolejne usprawnienia dotyczą aplikacji mobilnych – do aplikacji Xboxa na Androida i iOS powrócą statystyki w grach, dzięki czemu będziemy mogli m.in. podejrzeć ile czasu spędziliśmy w danej grze. Jednak najciekawiej prezentować się będzie aplikacji Xbox Famliy Settings, w której pojawi się opcja „pozwolenia na grę online”. Nasza pociecha będzie mogła zwrócić się do nas ze zdalną prośbą o wydanie zgody na grę online w konkretny tytuł multiplayerowy.

Majowa aktualizacja Xboxa jest już dostępna i jeśli jeszcze nie zawitała na Wasze konsolę, to powinna to zrobić wkrótce.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.