Padem o ścianę

Majowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Maj już jakiś czas trwa więc pora zobaczyć jakie gry dołączą do Xbox Game Pass w pierwszej majowej transzy. Tytułów nie ma niestety za dużo, ale obecność zwłaszcza jednego powinna Wam wszystko wynagrodzić.

Już jutro pojawi się w usłudze Red Dead Redemption 2 (97 na metacritic)  jedna z najważniejszych gier generacji, byłoby przejawem ignorancji będąca prequelem  Red Dead Redemption. Akcja gry umieszczona jest w 1899 r., a więc o 12 lat poprzedzać będzie fabułę swojej poprzedniczki. Wcielimy się w niej w Arthura Morgana – członka gangu Dutcha van der Linde, którego wyeliminowaliśmy jako John Marston, w poprzedniej części.

Również jutro do usługi zawita DayZ (56 na metacritic) – postapokaliptyczne MMO, będące modem Army II. Akcja gry toczy się w Czarnorusi – fikcyjnym kraju tuż po apokalipsie zombie. Naszym celem jest przetrwanie jak najdłużej, w czym pomóc ma rozbudowany system craftingu. Ważnym elementem gry jest też walka z innymi graczami, w myśl zasady człowiek, człowiekowi wilkiem.

14 maja Xbox Game Pass wzbogaci się o Final Fantasy IX (85 na metacritic) – kolejna odsłona legendarnej serii – tym razem wcielimy się w młodego złodzieja, Zidane Tribala, który łącząc siły z księżniczką Garnet próbuje powstrzymać wojnę wywołaną przez królą Brahme.

Ostatnią grą, jaka dołączy do Xbox Game Pass w tej transzy będzie Fractured Minds – przygodowa gra podejmująca tematykę leków – w grze spróbujemy stawić czoło problemom z jakimi borykają się ludzie cierpiący na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Gra została stworzona przez 17-sto letnią Emily Mitchell, która za swoje dzieło otrzymała nagrodę BAFTA.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.