Padem o ścianę

Majowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Maj już za pasem, więc najwyższa pora poznać jakie gry zawitają do Xbox Game Pass w przyszłym miesiącu. Po raz kolejny szykuje się zacny miesiąc dla subskrybentów tej usługi.

Pierwszą grą, która zawita w maju do Xbox Game Pass, będzie Wolfenstein II: The New Colossus (88 na metacritic) – druga część odświeżonych przygód B.J. Blazkowicza. Tym razem nasz bohater przenosi walkę z Niemcami do USA. Idealna pozycja dla fanów strzelanek – świetna zabawa gwarantowana. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to zachęcam do lektury recenzji. Wolfenstein II wzbogaci Xbox Game Pass już 2 maja.

Również 2 maja do usługi dołączy Wargroove (81 na metacritic) – strategia turowa, której akcja toczy się w fantastycznym świecie. Bohaterką tej gry jest królowa krainy Cherrystone – Mercia, która zmuszona do opuszczenia swojej ojczyzny, szuka sojuszników, by odzyskać tron.

Tydzień później – 9 maja – do Xbox Game Pass dołączy Surviving Mars (76 na metacritic) – futurystyczny city-builder, od twórców Tropico, którego akcja (jak nietrudno się domyśleć) toczy się na czerwonej planecie.

Także 9 maja do Xbox Game Pass dołączy Tacoma (79 na metacritic) – futurystyczna pierwszoosobowa przygodówka, której akcja toczy się w 2088. Wcielamy się w niej w Amy Ferrier, która rozpoczyna prace na stacji kosmicznej. Po przybyciu na miejsce pracy, okazuje się, że stacja jest opuszczona, a jedyny kontakt mamy z komputerem ODIN, który jednak nie jest zbyt pomocny w rozwikłaniu tajemnicy – musimy zrobić to sami.

Ostatnią grą, która zadebiutuje 9 maja będzie Black Desert (75 na metacritic) – MMORPG, którego akcja toczy się w fantastycznym świecie, w którym dwie zwaśnione nacje: Republika Calpheonu  oraz Królestwo Valencji walczą o wpływy.

Dzień później – 10 maja – do Xbox Game Pass dołączy For the King, którego będzie to jednocześnie premiera. Dosyć ciekawie zapowiadająca się gra, będąca połączeniem jRPG, roguelike i strategii. Jej akcja toczy się w fantastycznym królestwie Fahrul. Gracz wciela się w drużynę, która próbuje pomóc królowej opanować chaos trawiący królestwo.

16 maja do Xbox Game Pass dołączy The Surge (74 na metacritic) cyberpunkowy trzecioosobowy RPG, mocno inspirowany serią Dark Souls, którego akcja toczy się niemal 100 lat w przyszłości, gdy stworzona przez ludzi technologia zwróciła się przeciw nam i zniszczyła niemal całą planetę. Ludzkość przetrwała uciekając na prowincję. W grze wcielamy się w Warrena, pracownika fabryki, który w wyniku tajemniczego wybuchu odrywa, że wszyscy jego koledzy postradali zmysły, a roboty przemysłowe zaczynają atakować niedobitków. Z pomocą tajemniczej kobiety i założonego egzoszkieletu Warren próbować będzie przetrwać.

Ostatnią grą, która dołączy do Xbox Game Pass w maju będzie LEGO Batman 3 (73 na metacritic) – trzecia już część przygód Batmana, w klimacie klocków Lego. Tym razem Mroczny Rycerz musi połączyć siły z innymi bohaterami, by wspólnie pokonać Brainiaca. Pozycja w sam raz dla młodszego gracza.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.