Padem o ścianę

Marzec w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Tradycyjnie już nowy miesiąc oznacza nowe gry w katalogu Xbox Game Pass. Poznaliśmy już jakie gry trafią do tej usługi od 1 marca.

Będą to:

Dovetail Games Euro Fishing (bez oceny na metacritic) – jak nietrudno się domyśleć jest to symulator takiego fascynującego sportu jak wędkowanie. Gra zaoferuje nam 5 wiernie odwzorowanych, jezior, położonych m.in. na terenie Francji, Anglii czy Hiszpanii. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem realizmu, więc jeśli lubicie łowić, a brakuje Wam czasu na wypad nad jezioro, to jest to jakiś substytut.

OXENFREE (81 na metacritic) – dwuwymiarowy przygodowy horror, w którym wcielamy się w Alex – nastolatkę, która przybywa z przyjaciółmi na tajemniczą wyspę i przypadkowo otwiera połączenie ze światem koszmarów.

Resident Evil Revelations 2 (78 na metacritic) – kolejna odsłona słynnej serii survival horrorów. Jej akcja została osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z Resident Evil 5 i 6. Wcielamy się w niej w Claire Redfield oraz Moirę Burton – córkę Barry’ego Burtona, które zostały porwane i porzucone w zakładzie karnym znajdującym się na opuszczonej wyspie. Ciekawostką jest fakt, że grę możemy przejść w trybie współpracy, także na podzielonym ekranie.

Rise of the Tomb Raider (88 na metacritic) – najnowsza część zrebootowanych przygód Lary Croft. Tym razem udajemy się na daleką Syberię, w poszukiwaniach mitycznego miasta Kiteż i tajemniczego Proroka, a celem naszej podróży jest odkrycie tajemnicy nieśmiertelności, a przy okazji powstrzymanie Trójcy, która chce zagarnąć ją dla siebie.  Chętnych zachęcam do lektury recenzji tego tytułu.

Sea of Thieves (TBA) – marzec będzie także pierwszym miesiącem, w którym do Xbox Game Pass zawita premierowy tytuł na wyłączność dla Xbox One. Będzie to Sea of Theives, które da nam możliwość zasmakowania pirackiego życia. Grałem przez chwilę w betę i trzeba uczciwie przyznać, że przy zgranej ekipie może bawić przez długie godziny.

Super Lucky’s Tale (64 ne metacritic) – urocza platformówka z liskiem Luckym w roli głównej. Pozycja kierowana głównie do młodszego gracza, ale i starszego gracza powinna bawić świetnie. Do Xbox Game Pass dołączy ona równolegle z premierą „normalną” – 20 marca.

The Final Station (76 na metacritic) – dwuwymiarowa survival, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie.  Wcielamy się w jednego z ocalałych, który przemierza pociągiem świat.  Podczas rozgrywki musimy troszczyć się o zasoby, walczyć z morderczymi istotami oraz ratować innych ludzi. Gra powinna dotrzeć zwłaszcza do miłośników This War of Mine.

Sonic CD – port klasycznej platformówki z 1993 r. – jej rozgrywka, jak przystało na tamte czasy, jest do bólu prosta. Przemierzamy z ogromną prędkością kolejne kolorowe lokację jednocześnie unikając/pokonując przeciwników i zbierając złote pierścienie. Zdecydowanie warto odświeżyć sobie wspomnienia 😀


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.