Padem o ścianę

Metro Exodus – zwiastun fabularny

Paweł Jastrzębski

Do premiery Metro Exodus pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale to nie przeszkadza Deep Silver w podkręcaniu atmosfery wokół tego tytułu. W sieci zadebiutował nowy zwiastun przedstawiający główne założenia fabularne.

Narratorem zwiastuna jest, znana wszystkim czytelnikom książkowego pierwowzoru, Anna – żona Artyoma. Przedstawia ona postapokaliptyczną Rosję, która po wojnie atomowej stała się bardzo nieprzyjaznym terenem, na którym garstka ludzi walczy o przetrwanie. Po tym nieprzyjaznym terenie będziemy poruszać się zarówno pieszo jak i na pokładzie własnego pociągu – Aurory.

W Metro Exodus zagrożenie przyjdzie z każdej możliwej strony – oprócz wszechobecnych mutantów będziemy musieli zmierzyć się także z frakcjami powstałymi na bazie ustrojów totalitarnych, takich jak faszyzm czy komunizm.

Metro Exodus zadebiutuje na Xbox One, PS4 i PC już 15 lutego. Przy okazji gra doczeka się specjalnego bundle zawierającego Xbox One X oraz wszystkie trzy części serii – Metro 2033 Redux, Metro Last Light Redux i Metro Exodus.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.