Padem o ścianę

Microsoft dostarczy Call of Duty na Switcha

Paweł Jastrzębski

Już jakiś czas temu Microsoft ogłosił, że zaoferował wszystkim znaczącym graczom na rynku umowę, na mocy której na ich sprzęt Xbox przez 10 lat będzie dostarczać nowe odsłony serii Call of Duty. Zupełnym przypadkiem ogłoszenie podpisania umowy zbiegło się w czasie z terminem przesłuchania przed Komisją Europejską.

Podpisanie umowy ogłosił na twitterze Brad Smith – jeden z prezesów Microsoftu.

Zgodnie z umową Microsoft zobowiązuje się do dostarczania przez 10 lat najnowszych odsłon Call of Duty tego samego dnia i z tą samą zawartością co na Xboxach. Tym samym Microsoft realizuje swoją obietnicę dostarczania Call of Duty do większej liczby graczy.

Pewne wątpliwości może budzić niejasny tweet Brada Smitha, w którym sugeruje wejście na Switcha „gier Xboxa”, co może oznaczać, że umowa dotyczy nie tylko obecności Call of Duty ale i innych gier, a kto wie – może nawet wejścia na Switcha ze streamingiem.

W każdym razie sytuacja jest rozwojowa, a sam ruch ciekawy. Jak pewnie część z Was kojarzy dzisiaj ma się w siedzibie Komisji Europejskiej odbyć przesłuchanie z udziałem przedstawicieli Microsoftu, Activision, Sony, Google i Nvidii, które ma dotyczyć fuzji dwóch pierwszych podmiotów. Podpisana właśnie umowa daje potężne wsparcie w wybiciu Sony niektórych argumentów.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.