Padem o ścianę

Microsoft startuje z testami Xbox Console Streaming

Paweł Jastrzębski

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości, jakie w najbliższym czasie mają spotkać posiadaczy konsoli Xbox One jest bez wątpienia start usługi xCloud. Dzisiaj zbliżyliśmy się powoli do tego momentu – Microsoft startuje z testami usługi Xbox Console Streaming. Co najważniejsze – będą one dostępne także w Polsce.

Usługa Xbox Console Streaming pozwoli na na ogranie posiadanych tytułów (dotyczy to także gier z usługi Xbox Game Pass) na dowolnym telefonie lub tablecie, wyposażonym w system operacyjny Android w wersji 6.0 lub wyższej.

Żeby skorzystać z usługi należy:

  1. Dołączyć do programu Xbox Insider i zarejestrować swoją konsolę Xbox One w programie testowym, w dowolnym kręgu testerskim
  2. Dysponować:
    • Telefonem lub tabletem z systemem Android 6.0 lub nowszym, z obsługą łączności Bluetooth 4.0 (mogą obowiązywać opłaty za transmisję danych)
    • Kontrolerem Xbox One obsługującym łączność Bluetooth (zalecane jest korzystanie z uchwytu do telefonu przystosowanego do użytku z kontrolerem Xbox One)
    • Kontem Microsoft powiązanym z profilem Xbox oraz szerokopasmowym łączem internetowym (mogą obowiązywać opłaty operatora)
  3. Pobrać na urządzenie przenośne bezpłatną aplikację Xbox Game Streaming (Preview) ze sklepu Google Play
  4. Uruchomić w aplikacji program konfiguracji Xbox Console Streaming, przeprowadzając test sieci domowej, konsoli i kontrolera pod kątem zgodności z usługą

Po wykonaniu tych wszystkich ruchów powinniście móc bez problemu cieszyć się graniem w swoje gry w dowolnym miejscu w domu. Warto bowiem nadmienić, że nie jest to jeszcze „właściwy” xCloud – tutaj za „serwer” ma robić Wasza własna konsola, a jak wyżej wskazano, do działania usługi potrzebny jest szerokopasmowy internet – więc zapomnijcie o pograniu w tramwaju na „danych mobilnych”.

źródło: informacja prasowa


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.