Padem o ścianę

Microsoft w Kolonii ? Gamescom

Paweł Jastrzębski

Długo się zastanawiałem czy pisać, o zbliżających się targach i tym czego od nich oczekuje, aż w końcu uległem hypowi i się złamałem :) Jak zapewne zdajecie sobie sprawę o 14 staruje konferencja prasowa MS-a na targach w Kolonii. Zgodnie z zapowiedziami ma być tam zaprezentowana gra, w stosunku do której żywię wielkie nadzieję - Quantum Break. Jeżeli ktoś zupełnie nie wie co to z gra to zapraszam na gamescomowy trailer:

Leniwym wyjaśniam, że jest to gra twórców takich hitów jak Max Payne 1&2 i Alan Wake. W Maxa zagrywałem się jeszcze na PC, a Alana uważam za jedną z lepszych gier na Xboxa 360. Według zapowiedzi gra ma być swoistym połączeniem tych tytułów. Jeżeli tylko połączenie odbędzie w logiczny sposób (akcja z Maxa, klimat z Alana), to ja nie potrzebuje większej rekomendacji ;)

Spore nadzieję mam również odnośnie Sunset Overdrive – przy okazji opisu targów E3 prezentowałem zajawkę tego tytułu, więc nie będę się powtarzał, ale powiem tylko, że zapowiada się naprawdę radosna rozpierducha w ciekawym świecie.

Oprócz tego zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana Forza Horizon 2, która również prezentuje się wyśmienicie – nie jestem wielkim fanem ścigałek, ale przy okazji solidnej przeceny chętnie przytulę tą produkcję. Zobaczcie zresztą sami, bo prezentuje się obłędnie (zwłaszcza, że nie prezentuje cutscenek, tylko czysty gameplay):

Kolejną częścią konferencji będzie Halo: Master Chief Collection. Szczerze mówiąc mam ostatnio delikatny przesyt uniwersum Halo, więc na 99,9% odpuszczą tą antologię, ale z racji jej znaczenia dla Xboxa nie można jej całkowicie pominąć. Po cichu liczę na coś więcej niż tylko „cinematic trailer”:

Pomijając konferencje MS-u bardzo liczę na CD Projejkt RED i prezentację Wiedźmina 3, którego panel na E3 i Comic Conie rozbudził mój apetyt oraz, że Ubisoft w końcu pokazał coś więcej The Division – dwie gry na których muszę położyć łapki jak najszybciej.

Pomijając gry najwyższa pora byśmy dowiedzieli się więcej o oficjalnej premierze Xbox One w Polsce - bo kiedy to uczynić jak nie na największych targach w Europie na miesiąc przed premierą. Wypadałoby by już rozkręcić machinę marketingową i ujawnić więcej info. Chociażby to, jakie apki będą dostępne w dniu premiery.

Patrząc na powyższą listę, jest na co czekać (zwłaszcza, że wymieniłem tylko najciekawsze moim zdaniem prezentację) – całość konferencji można oglądać na kanale xbox w twitch.tv (http://www.twitch.tv/xbox), za pomocą Upload Studio w Xbox One oraz za pomocą Windows Phone. Jak wszystko dobrze pójdzie to spodziewajcie się moich wrażeń jutro.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.