Padem o ścianę

Microsoft zamyka Mixera

Paweł Jastrzębski

Dosyć niespodziewana, ale w sumie nie trudna do usprawiedliwienia decyzja gruchnęła wczoraj wieczorem – Microsoft zdecydował o wyłączeniu wtyczki Mixerowi i przeniesieniu wszystkich aktywów do Facebook Gaming.

Po raz kolejny okazało się, że próby wyważania otwartych drzwi nie mają wielkich szans na powodzenie – kiedy Microsoft sporo zainwestował najpierw w kupno Beama, a potem w jego rebrandingu w Mixera, Twitch był już mega popularny, więc ładowanie pieniędzy i zasobów w stworzenie czegoś nowego, co byłoby mocno powiązane tylko z Xboxem nie wydawało się dobrym pomysłem. Potem co prawda Microsoft mocno podziałał na rynku sprowadzając do siebie na wyłączność popularnych twitchowych streamerów, takich jak chociażby Ninja, ale to była tylko próba reanimacji trupa.

W każdym razie Microsoft planuje wyłączyć wtyczkę Mixerowi dokładnie 22 lipca 2020 r., a i przenieść użytkowników i partnerów na Facebook Gaming. Inna sprawa, czy Ci popularni partnerzy będą zainteresowani tą usługą i czy nie będą woleli wrócić na Twitcha.

To w ogóle trochę niezrozumiała dla mnie decyzja – zamiast skumplować się z już ogarniętym Twitchem, to MS znowu wykonuje dziwny ruch w prób współpracy z kimś, dla kogo streaming jest tylko poboczną aktywnością. Zobaczymy jak na tym wyjdą, ale wielkich szans na powodzenie nie widzę.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.