Padem o ścianę

Need for Speed Heat – zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Need for Speed jeszcze dobre 10-15 lat temu był królem arcadowego ścigania. Od jakiegoś czasu jednak seria mocno podupadła i można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie jest cieniem samej siebie. Nie zmienia to faktu, że EA co jakiś czas próbuje przywrócić jej blask. W tym roku uczyni to za pomocą zapowiedzianego Need for Speed Heat.

Za tegoroczną odsłonę odpowiadać będzie studio Ghost Games, które pracowało poprzednio przy Need for Speed Rivals (75 na metacritic), Need for Speed (65 na metacritic) i Need for Speed Payback (61 na metacritic) – jak widać po ostatnich odsłonach wybór studia nie nastraja zbyt optymistycznie co jakości zapowiedzianego właśnie Need for Speed Heat.

Akcja najnowszej odsłony serii toczyć się będzie w fikcyjnym mieście Palm City, które do złudzenia przypomina prawdziwe Miami. Sama gra podzielona ma być na dwa osobne segmenty – legalne wyścigi za dnia, dzięki którym będziemy zbierać pieniądze na ulepszenia samochodu oraz nielegalne nocne wyścigi, gdzie pracować będziemy nad naszą reputacją na dzielni. W tym drugim przypadku przeszkadzać ma nam jednak Policja.

Premiera Need for Speed Heat już 8 listopada na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.