Padem o ścianę

Next genowy Wiedźmin 3 zaprezentowany

Paweł Jastrzębski

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami CD Projekt RED zaprezentowało next genowe wydanie Wiedźmina 3, które trafi do posiadaczy konsol i PC w połowie przyszłego miesiąca.

Next genowe wydanie zostało zaprezentowane podobnie jak taka sama aktualizacja do Cyberpunk 2077 – w postaci okolicznościowego streama, prezentującego pogadankę ludzi odpowiedzialnych z nią. I podobnie jak w przypadku Cyberpunka mam wrażenie, że był to błąd. Zamiast bowiem soczystych i jasnych newsów dostaliśmy długą i często nic nie wnoszącą dyskusję ludzi, którzy zdecydowanie wiedzą więcej niż my, ale zupełnie nie potrafią tego przekazać.

W każdym razie z samego streama można było dowiedzieć się jakie usprawnienia czekają na posiadaczy next genowych Xboxów.

Dla Xboxa Series X twórcy przygotowali dwa tryby graficzne – jakości i wydajności. Ten pierwszy zaoferuje rozgrywkę w 30fps ze wsparciem dla RayTracing i lepszym oświetleniem. Tryb wydajności za to będzie faworyzował płynność. Dodatkowo na Xbox Series X wprowadzono wsparcie dla FidelityFX Super Resolution. Posiadacze Xboxów Series S będą mogli skorzystać z trybu 30fps z lepszymi teksturami, lub płynnego trybu 60fps.

Dodatkowo Redzi obiecują usprawniony gameplay, nową zawartość inspirowaną netflixowym serialem, ulepszoną mapą (mam nadzieję, ze z punktem szybkiej podróży w Kasztelu) czy nowe perspektywy kamery.

Next genowa aktualizacja do Wiedźmina 3 pojawi się już 14 grudnia i będzie darmowa dla posiadaczy jakiejkolwiek wersji gry na poprzednią generacje.

Jakbyście mieli ochotę obejrzeć całego streama to dostępny jest poniżej.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.