Padem o ścianę

Nowa generacja – propozycja Microsoftu

Paweł Jastrzębski

Od kilku dni Microsoft zrzuca prawdziwe bomby na swoich potencjalnych klientów. W ciągu kilku dni otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, które sobie zadawaliśmy od grudniowej prezentacji i wiele innych.

Przede wszystkim – wiemy już kiedy i w jakich cenach pojawią się nowe konsole Microsoftu – tak „konsole”, bo potwierdziły się plotki o słabszej wersji next-gena od amerykanów. Choć „słabszej” może tu być określeniem na wyrost, bo Xbox Series S otrzyma to samo CPU co Xbox Series X, a różnić się będzie głównie GPU. I tak: zarówno Xbox Series S jak i Xbox Series X pojawią się w sklepach 10 listopada 2020 r. w cenie odpowiednio 1349 zł i 2249 zł. Już od 22 września będziecie mogli zamówić obie te konsole w zamówieniach przedpremierowych.

Jednocześnie wiemy jakie bebechy Microsoft umieścił w Xbox Series S – mimo, że będzie to najmniejsza konsola od amerykanów, to traktowanie jej z przymrużeniem oka, byłoby sporym nadużyciem:

Decyzję o ewentualnym zakupie może Wam ułatwić informacja, że program Xbox All Access poszerzył się o 12 krajów, w tym Polskę. W dniu premiery w sklepach sieci Media Expert będzie mogli kupić zestaw składający się z Xbox Series X/S i 24 miesięcy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate w 24 przystępnych ratach (99 zł dla zestawu z Xbox Series S).

Jakby nie dość było dobrych informacji, to Microsoft skumał się z EA, łącząc subskrypcje Xbox Game Pass Ultimate i EA Play (dawniej: EA Access). Tym samym jeśli posiadacie XGPU to bez dodatkowych opłat możecie cieszyć się dobrodziejstwami abonamentu od Elektroników. Jeśli już posiadacie oba te abonamenty, to pozostały czas z EA Play zostanie przekonwertowany z użyciem przelicznika 3:1 i dodany do okresu trwania XGPU.

Ale to nie koniec dobrych informacji – Microsoft zadbał także o gry. W dniu premiery nowych konsol na Xboxa trafi bowiem Gears Tactics. Sobie tylko znanymi sposobami amerykanie skłonili Ubisoft do przyśpieszenia premier Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion, które również pojawią się 10 listopada. W przypadku nowej odsłony assassinskiej serii gra pojawi się na Xbox Series X z obsługą 4k@60FPS zamiast wcześniej zapowiadanych 30FPS.

Również w dniu premiery konsol zadebiutować ma DiRT 5, który doczekał się także zwiastuna prezentującego rozgrywkę z Xbox Series X.

Z tych mniej istotnych newsów, to wiemy także jak będzie wyglądać pudełko z Xbox Series X, które prezentuje się naprawdę okazale.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.