Padem o ścianę

Nowe gry w bieżącym tygodniu 19.03 – 25.03

Kamil Mikos

Ahoj Kamraci! Ten tydzień to prawdziwa skrzynia skarbów. Oprócz długo oczekiwanej premiery gry Sea of Thieves (dostępnej również w ramach usługi Game Pass) warte uwagi są jeszcze A Way Out – nastawiona na kooperację gra od EA oraz Titan Quest – port świetnej gry hack & slash w stylu Diablo. Do tego jak zawsze garść gier niezależnych. Zapraszam na przegląd.

Sea of Thieves

Data wydania: 2018-03-20
Wydawca: Microsoft Studios
Cena: 249,99 zł
Możliwości: HDR10, Tryb dla wielu graczy online, Ulepszone dla konsoli Xbox One X, 4K Ultra HD, Xbox PlayAnywhere, Xbox Game Pass.

W końcu nadszedł ten czas. Po wielu zamkniętych i otwartych testach w końcu dostajemy grę we własne ręce. Twórcy obiecują wiele niedostępnych wcześniej aktywności. Jest to też pierwsza gra dzięki której Microsoft realizuje swój plan na udostępnianie gier w usłudze Game Pass w dniu ich premiery. Oprócz tego grze przypadły wszystkie przywileje do których przyzwyczaił nas Microsoft jako wydawca – w grę zagramy na konsoli lub PC w ramach PlayAnywhere, a posiadacze Xbox One X nacieszą oczy trybem HDR10 oraz rozdzielczością 4k. Zbieracie już swoją załogę?

Attack On Titan 2

Data wydania: 2018-03-20
Wydawca: KOEI TECMO EUROPE LIMITED
Cena: 239,99 zł (319,99 zł Edycja Delux)
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (2-8), Ulepszone dla konsoli Xbox One X

Fani anime pod tym samym tytułem będą wniebowzięci, bowiem oto nadchodzi druga część A. O. T. Po raz kolejny staniemy przeciwko gigantycznym humanoidalnym stworom dewastującym naszą planetę. Do walki wykorzystamy urządzenia dające nam wielką mobilność w powietrzu, a gigantów będziemy ciachać różnej maści mieczami. Są chętni? Ja podziękuję.

R.B.I. Baseball 18

Data wydania: 2018-03-20
Wydawca: MLB
Cena: 99,99 zł
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (2), Lokalny tryb dla wielu graczy (2)

Symulacja szalenie popularnego w Polsce sportu. Nowy tryb Franchise, ulepszone ballparki, aktualizacje składu w sezonie i przeprojektowane modele graczy – tyle nowości oferuje tegoroczna odsłona R.B.I.

Titan Quest

Data wydania: 2018-03-20
Wydawca: THQ Nordic GmbH
Cena: TBA
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (1-6)

Jeden z bardziej udanych klonów Diablo. Gra lata świetności  przeżywała dawno dawno temu na PC. W zeszłym roku doczekała się całkowitego odświeżenia w postaci Anniversary Edition i taką też wersję otrzymamy na naszą konsolę. Oprócz podstawowej kampanii w pakiecie otrzymamy też dodatek Immortal Throne. Niestety zabrakło najnowszego dodatku osadzonego w nordyckich realiach ale miejmy nadzieję, że pojawi się on w postaci DLC. Bogowie czekają na nas!

The Count Lucanor

Data wydania: 2018-03-21
Wydawca: Merge Games Ltd
Cena: 54,99 zł

Przygodowa gra polegająca na eksploracji wielkiego zamku, rozwiązywaniu zagadek, rozmawianiu z napotkanymi postaciami i podejmowaniu istotnych dla historii decyzji. Żeby nie było za łatwo, będziemy musieli również ukrywać się przed grasującymi po zamku monstrami co nadaje grze znamiona survival horroru. Całość podana jest w sympatycznej oprawie w stylu pixelart.

Where Are My Friends?

Data wydania: 2018-03-21
Wydawca: Sometimes You
Cena: 22,79 zł
Możliwości: Ulepszone dla konsoli Xbox One X, 4K Ultra HD

Gra, która łączy w sobie aż cztery gatunki – runner, metroidvania, przygodówka point’n click oraz platformówka. Wcielimy się w rolę Wheye, który stara się odnaleźć swoich przyjaciół na obcej planecie.

A Way Out

Data wydania: 2018-03-23
Wydawca: Electronic Arts
Cena: 117,99 zł
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (2), Lokalny tryb dla wielu graczy (2), Ulepszone dla konsoli Xbox One X

Przygodowa gra akcji od twórców Brothers: Tale of Two Sons. I tym razem postawiono na kooperację, która ma być głównym elementem rozgrywki. W grze wcielimy się w jednego z dwóch skazańców, których los zmusi do wspólnej ucieczki z więzienia. Gra zaoferuje zarówno elementy skradankowe, walkę wręcz, pościgi jaki strzelaniny. Jeśli macie kompana do wspólnej gry warto dać jej szansę.

MX vs ATV All Out

Data wydania: 2018-03-23
Wydawca: Electronic Arts
Cena: 199,99 zł
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (1-16), Lokalny tryb dla wielu graczy (2), Ulepszone dla konsoli Xbox One X

Kolejna odsłona wyścigów, w których zasiądziemy za sterami motocykli, quadów i pojazdów typu UTV. Najnowsza część zaoferuje tryb freestyle w którym zaprezentujemy zwariowane akrobacje. W grze znajdziemy standardowe tryby rozgrywki jak kariera, lokalne wyścigi na dzielonym ekranie lub tryb online do 16tu graczy.

Western Press

Data wydania: 2018-03-23
Wydawca: Surprise Attack Games
Cena: 30,99 zł
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (1-16), Lokalny tryb dla wielu graczy (16)

Przetestuj swoją znajomość układu przycisków. W tej wyjątkowej grze pojedynkowej gracze rywalizują w pojedynkach 1 na1, w którym zwycięzcą jest ten, kto naciśnie losowy ciąg przycisków najszybciej. Gra prezentuje przyjemny styl retro i oferuje całą gammę wyjątkowych postaci,

PixARK

Data wydania: 2018-03-23
Wydawca: Snail Games
Cena: TBA
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online, Ulepszone dla konsoli Xbox One X

Minecraft? Checked! ARK: Survival Evolved? Checked! Tak, tak, PixARK to właśnie połączenie tych dwóch gier. Twórcy ARK chcieli ugrać na popularności kanciastych bloków i przygotowali spin-off swojego sztandarowego tytułu.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.