Padem o ścianę

Nowe gry w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Microsoft podał w końcu jakie gry zawitają do usługi Xbox Game Pass w ramach majowej aktualizacji. Co ważne już 22 maja w usłudze pojawi się State of Decay 2, czyli nowy exclusive od MS-u.

Homefront: The Revolution (49 na metacritic) – druga część strzelanki FPS, w której wcielamy się w członka ruchu oporu w oporu w okupowanej przez Północną Koreę Ameryce.  W przeciwieństwie do pierwszej części, która była liniowym shooterem, dwójka toczy się w otwartym świecie, gdzie od nas zależy kolejność wykonywania zadań głównych i pobocznych. Po załataniu gra nie jest tak zła jak wskazują oceny, więc myślę, ze warto zagrać.

Laser League (jeszcze bez oceny) – futurystyczna gra sportowa, która pozwala ona wziąć udział w brutalnych rozgrywkach, w których biorą udział dwie czteroosobowe drużyny. Gra dostępna jest wyłącznie w multiplayerze.

Overcooked (80 na metacritic), zręcznościowa gra z rzutem izometrycznym, w której wcielamy się w jednego z kucharzy, którego zadaniem jest przygotować posiłek, dla klientów restauracji. Zabawa polega na ścisłym trzymaniu się przepisu i szybkim dostarczeniu odpowiednich składników, w odpowiednie miejsce. Gra nabiera dodatkowego smaczku nadaje rozgrywce tryb współpracy, zarówno na jednym ekranie jak i przez sieć.

Pro Evolution Soccer 2018 (82 na metacritic) – największy konkurent Fify w kategorii wirtualnej piłki nożnej, która stawia na odrobinę wolniejszą i bardziej realistyczną formułę, niż największy konkurent. Zdecydowanie warto sprawdzić, czy aby nie podpasuje Wam bardziej niż Fifa.

Sonic & Knuckles (69 na metacritic) – pochodząca jeszcze z Xboxa 360 czwarta część platformówki z niebieskim jeżem w roli głównej.  Oprócz Sonica grywalną postacią jest także czerwony Knuckles, który potrafi szybować. Gra pierwotnie ukazała się na Sega Mega Drive, a wersja z Xbox 360 doczekała się kilku usprawnień.

State of Decay 2 (od 22.05)- druga część survivalowego sandboxa z zombiakami w roli głównej. Podobnie jak w poprzedniej części sterujemy grupą ludzi i próbujemy przeżyć w postapokaliptycznym świecie. Naszym podstawowym zadaniem gracza jest przeżycie – w tym celu musimy rozbudować kryjówki, gromadzić zasoby, powiększać grupy ocalałych, a także bronić się  przed atakami nieumarłych. Co ciekawe w przypadku śmierci naszego bohatera nie zaczynamy gry od ostatniego sejwa – tracimy go na zawsze, a w zamian „dostajemy” kolejnego z naszej grupy.

The Escapists (77 na metacritic) – nawiązujący do klasycznych 8-śmio bitowych gier symulator więźnia. Zajmujemy się w niej typowymi więziennymi zajęciami – ćwiczymy, wychodzimy na spacerniak, pracujemy, jemy itp. Przyświeca nam jednak jedn cel – ucieczka z więzienia. Stąd w międzyczasie zbieramy ekipę, planujemy ucieczkę, tworzymy przydatne narzędzia itp. Gdy uznamy, że jesteśmy gotowi przystępujemy do realizacji planu.

Unmechanical: Extended (68 na metacritic) – logiczna platformówka, w której wcielamy się w latającego robota, który trafia do podziemnego świata, składającego się z labiryntu mechanicznych oraz organicznych konstrukcji. Naszym zadaniem wydostanie się z tego o miejsca oraz zrozumienie jego prawdziwej natury. Gra nie jest długa, a przy okazji oferuje dosyć łatwe acziki jej scalakowanie powinno Wam zając ok 4 godzin.

Jednocześnie osoby bez aktywnego abonamentu Xbox Game Pass mogą skorzystać z promocji i kupić miesięczną subskrypcję za 1 zł.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.