Padem o ścianę

Nowe gry w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Nie czekając na koniec maja Microsoft ogłosił jakie gry zawitają do Xbox Game Pass w czerwcu. Niestety nowe tytuły raczej nikomu nie wynagrodzą tych, które z usługi znikają.

Od pierwszego czerwca w usłudze dostępne będą:

MotoGP 17 (73 na metacritic) – jak sama nazwa wskazuje jest to kolejna odsłona wyścigówek powstających na licencji Mistrzostw Świata MotoGP.  W grze możemy pobawić się m.in. trybem kariery, gdzie zdobywa się kolejne wyścigowe szlify, podpisuje nowe kontrakty i rywalizuje na coraz szybszych maszynach, by finalnie osiągnąć motocyklowe mistrzostwo świata. Oprócz serii MotoGP gra pozwoli także ścigać się w Moto3, Moto2 oraz w Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Next Up Hero, dla której obecność w Xbox Game Pass jest jednocześnie debiutem na rynku. Jest to RPG akcji, za którym stoi  studio Digital Continue – zespół stworzony przez Joe’a Tringali’ego, czyli współautora takich gier jak Scribblenauts, Lock’s Quest i Drawn to Life. Wcielamy się w niej w jednego z tytułowych herosów, a naszym zadaniem jest wyczyszczenie z potworów gnieżdżących się wSpiral Shards – generowanych proceduralnie labiryntach. Gra charakteryzuje się dosyć ciekawą mechaniką śmierci. Otóż gdy nasza postać polegnie, może dołączyć do kolejnego bohatera, jako leczący go anioł, lub powrócić na pole bitwy jak słabsza wersja siebie – tzw. Echo.

Disneyland Adventures (67 na metacritic) – kompilacja minigier zręcznościowych osadzonych w uniwersum Disneya, w której możemy wirtualnie przemierzyć Disneyland. Gra jest remasterem  Kinect Disneyland Adventures.

The Technomancer (68 na metacritic) – futurystyczny action RPG z akcją osadzoną na Marsie, który zabierze nas w daleką przyszłość – 200 lat po tym jak ludzkość skolonizowała Marsa. Wcielimy się w młodego technomancera Zachariah, którego działania mają mieć wpływ na losy planety. Technomancererzy w uniwersum gry, to genetycznie zmodyfikowaniu wojownicy będący także strażnikami starożytnej wiedzy. W walce łączę broń z nabytymi w wyniku mutacji mocami.

Wasteland 2: Director’s Cut (77 na metacritic) – sequel, wydanego w 1988 r., pierwowzoru Fallouta. W grze wcielamy się w jednego z samozwańczych strażników pustyni – jedynych pozostałych przy życiu przedstawicieli armii Stanów Zjednoczonych po tym, jak wojna nuklearna postawiła gatunek ludzki na skraju wyginięcia.

Mega Man Legacy Collection 2 (72 na metacritic) – wydany przez Capcom zestaw klasycznych platformówek: Mega Man 7, Mega Man 8, Mega Man 9 oraz Mega Man 10. Bohaterem każdej z gier jest tytułowy Mega Man, czyli wyposażony w zaawansowaną sztuczną inteligencję humanoidalny robot, którego zadaniem jest powstrzymanie złego Dr. Willy’ego


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.