Padem o ścianę

Nowości w Forza Horizon 4

Paweł Jastrzębski

Na najnowszym materiale promocyjnym Forza Horizon 4, chłopaki z Playground Games omawiają najważniejsze zmiany w najnowszej części serii.

Przede wszystkim may oficjalne potwierdzenie, że w Forza Horizon 4 dostaniemy własny dom – pierwszy taki budynek kupimy sobie juz po godzinie gry. Będziemy mogli obejrzeć go z zewnątrz, a także zwiedzić wnętrza. Domów do kupienia ma być 12.

Największą jednak nowością, są znane już z zapowiedzi Pory Roku. Każda zmiana, mocno wpłynie nie świat i zmieni sposób w jaki jeździmy, samochody, rodzaje eventów itp. Co ciekawe zmiana pory roku ma nastąpić dynamicznie i w tym samym momencie dla wszystkich graczy.

Zmianie ulegnie także tryb multi – od teraz na jednym serwerze będzie mogło być jednocześnie 72 graczy, z którymi będziemy mogli ścigać się zarówno w otwartym świecie, jak i poszczególnych wyścigach. Powrócą także driveatary.

Już w poprzedniej Forza Horizon mieliśmy szczątkowy system rozwoju – teraz zostanie on przemodelowany. W Forza Horizon 4 będziemy bowiem mieć osobne drzewko umiejętności dla każdego z samochodów.

Tryb multi otrzyma także nowy tryb – Survival, w którym twórcy wprowadzą zombie. Gracze zostaną podzieleni na dwie drużyny – zombiaków i „ludzi”. Zadaniem zombiaków jest zainfekować (poprzez dotknięcie) wszystkich członków drugiej drużyny jednocześnie.

Forza Horizon 4 pojawi się na Xbox One i Windows 10 już 2 października 2018 r. W dniu premiery dostępna będzie także w usłudze Xbox Game Pass. Tych co mimo wszystko chcą mieć własną kopię, zainteresować może, że w Turcji edycję standardowo można kupić za ok 134 zł.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.