Padem o ścianę

Nowy Grid zapowiedziany

Paweł Jastrzębski

Po kilkuletniej przerwie Codemasters zapowiedziało powrót legendarnej serii Grid. Jej czwarta część pojawi się dodatkowo szybciej nie możemy się spodziewać, bo już 13 września.

Ostatnia cześć serii Grid, o podtytule Autosport, pojawiła się na rynku 5 lat temu i mimo ciepłego przyjęcia, nie stała się hitem na miarę oczekiwań. Od tego czasu Codemasters skupiło się na rozwijaniu innych marek – Dirt i F1. Teraz ogłosili, że w końcu wracają do lekko zapomnianej marki, co powinno być świetną wiadomością dla wszystkich miłośników konsolowych wyścigów.

Grid zaoferuje ponoć ponad 70 aut (co dla posiadaczy Forza Horizon może się wydawać ilością małą), podzielonych na klas: turystyczną, wyścigową, zmodyfikowaną, GT, Formułę J i specjalną Grupę 7. Wśród ogłoszonych aut znaleźć mają się m.in.: 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 i Pontiac Firebird Modified 6.

Auta zabierzemy na przejażdżkę po dwunastu torach, położonych m.in. w Chinach, Japonii, Malezji, Hiszpanii, Anglii,  USA czy Australii. Nie zabraknąć ma także dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych.

Twórcy obiecując także rozbudowany model zniszczeń i mechanikę jazdy, która zadowolić ma zarówno miłośników arcadówek, jak i symulatorów (choć nie bardzo wiem, jak jest to możliwe)

Oprócz oczywistego trybu multiplayer, gra oferować ma także tryb kariery, w której spróbujemy zdobyć tytuł GRID World Series. Dostępny ma być także specjalny tryb, w którym zmierzymy się z wyzwaniami Fernando Alonso, który nota bene był konsultantem gry.

Nowy Grid pojawi się 13 września na Xbox One, PS4 i PC. Z okazji zapowiedzi posiadacze PC mogą ściągnąć ze Steama drugą część gry bez dodatkowych opłat.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.