Padem o ścianę

Oblężenie Minas Ithil w Śródziemie: Cień Wojny

Paweł Jastrzębski

W sieci pojawił się nowy gameplay z Śródziemie: CIeń Wojnie, który tym razem przedstawia oblężenie znanej z filmów i książek Minas Ithil. Gameplay trwa ok 4 minut i prezentuje główne umiejętności bohaterów.

Minas Ithil to miasto założone przez Isildura  ok. 3320 roku Drugiej Ery, na którego dziedzińcu stało Białe Drzewo. Zostało zdobyte przez Nazguli w 2000 roku Trzeciej Ery i przemianowane na Minas Morgul w roku 2002 TE, kiedy stało się ufortyfikowaną siedzibą Upiorów Pierścienia.

Podczas Śródziemie: Cień Wojny miasto jest pod oblężeniem wrogich armii, a Talion wraz z Celebrimborem muszą  pomóc  Gondorczykom wytrzymać oblężenie. Wydaje się, że twórcy postanowili pójść zgodnie z zasadą „jeśli coś nie jest zepsute – nie naprawiaj tego” i gra w dużym stopniu przypomina pierwszą część. Powraca system Nemesin, a także „skanowanie” przywódcy orków, by poznać jego słabsze strony, a także system Nemesis. Pewnego rodzaju zmianą jest wspinaczka, która jeszcze bardziej przypomina tą znaną z  serii Assassin’s Creed.

Śródziemie: Cień Wojny zadebiutuje 25 sierpnia na Xbox One, PS4 i PC, a w późniejszym terminie również na Project Scorpio. Dla posiadaczy PC i Xboxów przydatną będzie informacja, że gra ma obsługiwać Xbox Play Anywhere.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.