Padem o ścianę

Odświeżona Mafia zalicza opóźnienie

Paweł Jastrzębski

Odświeżona pierwsza część serii Mafia, pojawić się pierwotnie miała już 28 sierpnia. Niestety już teraz wiemy, że wydawca nie dotrzyma tego terminu i gra obsunie się o miesiąc.

Nową datą premiery jest 25 września 2020 r., a oficjalnym powodem obsuwy jest pandemia koronawirusa, który mocno namieszał w harmonogramie produkcji. Obstawiam jednak, że nie bez znaczenia był tutaj odbiór remasteru Mafii II, który do najlepszych nie należał – jej średnia na metacritic w wersji na Xbox One, to 66/100.

Pierwsza Mafia pojawiła się na komputerach osobistych prawie 18 lat temu i w czasach, gdy triumfy święciło GTA III, zebrała bardzo przyzwoite oceny – jej średnia na metacrtic to 88 punktów. Gra opowiadała o młodym Tommym Angeloto, który w latach 30-tych XX wieku przypadkowo wplątuje się w mafijne interesy i rozpoczyna swój marsz na szczyt hierarchii.

Mafia Edycja Ostateczna, czyli całkowicie odświeżona wersja gry, zadebiutuje już 28 sierpnia na Xbox One, PS4 i PC i będzie pełnoprawnym remakiem gry z 2002 r.  Gra została przeniesiona na odpowiednio podrasowany silnik z Mafii III, ale nie będzie tylko przeniesieniem 1:1 – doczeka się rozbudowania warstwy fabularnej. Gra będzie wchodziła w skład pakietu Mafia Trilogy, ale ma być też dostępna do kupienia osobno.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.