Padem o ścianę

Oficjalna zapowiedź i zwiastun Mortal Kombat 11

Paweł Jastrzębski

O tym, że nowe Mortal Kombat powstaje wiedzieli chyba wszyscy Ci, którzy mieli dostęp do internetu. NetherRealm nie bawiło się zatem w wielkie tajemnice, tylko podczas pokazu w Los Angeles pokazali pierwszy zwiastun z elementami gameplaya i ujawnili garść szczegółów.

Najważniejszą informacją jest jednak data premiery – gra pojawi się na Xbox One, PS4 i PC 23 kwietnia 2019 r., a w maju tego roku zadebiutuje na Switchu.

Powrócą również kultowe postacie, takie jak Scorpion, Baraka, Sub Zero, Scarlett, Raiden czy Sonya Blade (której głosu udzieli była zawodniczka UFC, a obecnie wrestlerka  Ronda Rousey). W ciemno można obstawiać, że powróci także Liu Kang, ale jego na pierwszym zwiastunie nie ma.

W Mortal Kombat 11, oprócz nowych elementów (takich jak. FatalBlow odpalany przy niskim zdrowiu naszego wojownika, czy system idealnych bloków) znajdzie się rzecz jasna  miejsce na ikoniczne Fatality – twórcy wypuścili nawet zwiastun prezentujący ten aspekt gry.

Wzorem injustice 2 postacie w Mortal Kombat 11 otrzymają także pewien element personalizacji. Sami zadecydujemy o wyglądzie naszej postaci, a także będziemy mieli wpływ na styl walki i wyposażenie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to pole do wprowadzenia tylnymi drzwiami systemu pay2win i nie będzie można za prawdziwą gotówkę kupić sprzętu dającego przewagę na arenie.

Mortal Kombat 11 otrzyma także wypasioną edycję kolekcjonerską, która oprócz gry i przepustki na cyfrowe dodatki, zawierać będzie także steelbooka z logiem na magnes i maskę Scorpiona w skali 1:1 – niestety nie wiadomo, czy będzie można ją założyć na czerep.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.