Padem o ścianę

Otwarta Beta Battlefield Hardline

Paweł Jastrzębski

Obrodziło nam ostatnio w beta testy głośnych premier – niedawno zakończyła się beta Evolve, a już dzisiaj startują testy najnowszego Battlefielda. Nie jestem fanem tej serii, a jedyna próba spotkania z taktycznym multi w Bad Company 2 zakończyła się strasznie marnie. Niemniej jednak Battlefield Hardline budzi u mnie pozytywne uczucia. Po pierwsze dlatego, że EA postanowiło odświeżyć trochę skostniałą formułę – nie dość, że za tą częścią stoi nowe studio (Visceral Games – twórcy m.in. Dead Space i Army of Two: The Devil’s Cartel), to dodatkowo wprowadzono również zmiany w rozgrywce. Zamiast prowadzić walkę jako bezimienny żołnierz wcielimy się w policjantów lub złodziei. Brzmi może nie zachęcająco, ale na filmikach z rozgrywki gra wygląda jakby żywcem wyjęta z „Gorączki” z Alem Pacino i Robertem De Niro.

Całkiem pozytywne uczucia budzi u mnie także sama idea przeprowadzenia beta testów – jeśli śledzicie wiadomości growe, to zapewne pamiętacie jak bardzo niedopracowany był Battlefield 4 (do poziomu AC Unity jednak mu trochę brakowało) w momencie premiery. Właściwie dopiero pół roku po premierze w multi dało się komfortowo zagrać. EA wzięło sobie do serca falę hejtu i w przeciwieństwie do Ubi zdecydowało się nie wydawać na siłę gry w okresie świątecznym. Stąd brak nowego BF-a pod koniec zeszłego roku i obecne beta testy, które dają nadzieję, że zeszłoroczna sytuacja już się nie powtórzy.

Beta testy potrwają od dzisiaj do niedzieli, więc będzie wystraczająco dużo czasu by ograć udostępnione trzy mapy i trzy typy rozgrywki, do czego Was zachęcam. Testy dostępne będą zarówno na X60 jak i na Xbox One.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.