Padem o ścianę

Outriders – zapowiedź nowej gry od People Can Fly

Paweł Jastrzębski

People Can Fly po uniezależnieniu się od Epic Games w 2015 r. spokojnie pracowało nad kolejną swoją grą. I mimo, że po drodze wydali remaster Bulletstorm, to chyba wszyscy czekaliśmy na ich nową „pełnoprawną” grę.

Pierwszy raz o nowej grze People Can Fly Outriders, usłyszeliśmy na targach E3 w 2019 r. – teraz polskie studio podzieliło się prawilnym zwiastunem.

Sama gra ma być kooperacyjną strzelanką, której akcja ma być utrzymana w klimacie mrocznego fantasy. Wcielimy się w niej w tytułowego Outridera, który wyrusza ze zrujnowanej Ziemi na planetę Enoch, która w tajemniczy sposób odbiera przybyszom człowieczeństwo, dając w zamian nadnaturalne zdolności.

Sama gra ma być nastawiona na kooperacje dla maksymalnie trzech osób, którzy bez wpływu na rozgrywkę mogą dołączać i opuszczać ją w dowolnym momencie.

Premiera Outriders jeszcze w tym roku na Xbox One, Xbox Series X, PS4, PS5 i PC. Więcej informacji o grze ma być ujawnione na specjalnym streamie, który zacznie się jutro o 21.

Zupełnie przy okazji warto nadmienić, że do stwierdzenia, że „Outriders jest grą twórców Bulletstorm i Painkillera” odniósł się sam Adrian Chmielarz, twierdząc na Twitterze, że PCF odpowiedzialne za Bulletstorm i Painkillera i PCF odpowiedzialne za Outriders, to niemalże różne studia. Wiadomo, że swoje mogło tu zrobić ego Chmielarza, ale być może warto mieć to na uwadze.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.