Padem o ścianę

Październikowa aktualizacja Xbox One

Paweł Jastrzębski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do wszystkich użytkowników Xbox One powinna trafić już nowa aktualizacja systemu, która wprowadza m.in. przemodelowany system avatarów.

Największa zmiana dotyczy przemodelowanego systemu avatarów – od tej pory mamy jeszcze więcej możliwości wyboru personalizacji naszego wirtualnego odpowiednika. Możemy jeszcze precyzyjniej określić wzrost, wagę i inne cechy wyróżniające, a następnie rzucić go jako zdjęcie profilowe. Jest to o tyle mało ciekawe, ze praktycznie od śmierci Kinecta avatary są niemalże niewidoczne. Jeszcze w Kinectowych grach można było je jakoś poobserwować, a tutaj mogą być nie warte poświęconego na nie czasu.

Zmiana dotkną także możliwości sterowania konsolą głosem. Do tej pory można było zrobić to za pomocą zestawu słuchawkowego lub Kinecta. Teraz dojdzie jeszcze Alexa od Amazonu. Za pomocą głosu będziemy mogli włączyć i wyłączyć konsolę, odpalić grę, zrobić zrzut ekranu itp. Usługa oficjalnie w Polsce nie jest dostępna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić region/język konsoli na USA/angielski i cieszyć się sterowaniem głosem.

Dzięki najnowszej aktualizacji Xbox One stanie się pierwszą konsolą na rynku wspierającą Dolby Vision HDR, który (jeśli ktoś ma odpowiedni TV) pozwoli na jeszcze wyraźniejszy i bardziej żywy obraz. Do gier się póki co nie przyda, ale jeśli oprócz telewizora macie jeszcze wykupione konto Premium na Netflixie, to możecie się cieszyć kilkoma serialami wspierającymi tą technologię.

Ostatnia zmiana dotyczy Narratora (wstyd się przyznać, ale nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest) – Microsoft dodał 5 nowych języków (w tym Polski). Jest to asystent głosowy, który opowiada o zaznaczonych sekcjach gry. Dzięki niemu gry przybliżają się do osób niepełnosprawnych – bardzo dobry ruch ze strony Microsoftu.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.