Padem o ścianę

Pentiment z datą premiery

Paweł Jastrzębski

Zapowiedziany na Xbox&Bethesda Showcase Pentiment otrzymał w końcu dzienną datę premiery – przygodówka od Obsidian ujrzy światło dzienne 15 listopada 2022 r. i od dnia premiery będzie dostępne w Xbox Game Pass.

Pentiment nie cieszył się od samego początku wielką sympatią – w końcu postawienie nacisku na bardzo skromnie wyglądającą grę, w roku, w którym 23 wewnętrznych studiów Xboxa nie dało rady przygotować ani jednej gry AAA, nie mogło nastawić graczy specjalnie entuzjastycznie. Mimo wszystko warto dać grze szansę, bo pomijając jej skromność stojące za nią studio zasłużyło na kredyt zaufania.

W Pentiment wcielimy się w średniowiecznego artystę, który zostaje uwikłany w tajemniczą serie zabójstwa w niemieckim opactwie. By odkryć prawdę, nasz bohater będzie musiał przeprowadzić śledztwo i odnaleźć prawdziwego zabójce.

Cechą charakterystyczną gry jest oparcie grafiki na średniowiecznych drzeworytach, co przełożyło się na naprawdę unikalny styl graficzny.

Pentiment zadebiutuje na Xbox Series X|S, Xbox One i PC 15 listopada 2022 r. i od dnia premiery będzie dostępne w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.