Padem o ścianę

Pierwsza w historii konferencja Bethesdy na E3

Paweł Jastrzębski

Jeśli jesteście choćby odrobinę obyci w branży growej, to napewno kojarzycie firmę Bethesda. Jeśli nic Wam to nie mówi, to spieszę wyjaśnić, że jest to firma, stojąca za (lub wydająca) takie gry jak: The Elder Scroll (włącznie oczywiście ze Skyrimem), Dishonored, Fallout 3 i New Vegas, Doom i Rage (jako właściciel idSoftware), Wolfenstein: The New Order i wiele wiele innych. Mówiąc wprost – jeden z lepszych graczy na rynku. Czemu o tym piszę? Otóż do tej pory Bethesda zupełnie odpuszczała największe branżowe targi – E3. No może nie całkowicie odpuszczała, bo gdzieś tam pojawiali się przy okazji konferencji Sony czy Microsoftu, ale własnej prezentacji nie miała.

W tym roku ma się to jednak zmieni – na oficjalnej stronie firmy podano, że 14 czerwca 2015 r. na targach E3 Bethesda wystartue z własną konferencją. Co to może oznaczać dla nas? Teoretycznie wiele rzeczy – może to być zarówno prezentacja Dooma 4 (o ktorym wiadomo, że powstaje – do Wolfenstein: The New Order dodawano klucze do bety), Dishonored 2: Darkness of Tyvia, Fallout 4, Rage 2, kolejne Elder Scroll (w końcu od wydania Skyrima mineło już 4 lata) albo kolejna część Wolfa.

Ja osobiście stawiam na conajmniej 3 z wyżej wymienionych tytułów, a to dlatego, że wydaje mi się nielogiczne poświęcenie całej konferencji na jeden lub dwa tytuły – w takiej sytuacji spokojnie możnaby się podpiąć pod konferencję któregoś z gigantów. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością i entuzjastycznie powitam każdy z tych tytułów.  No może poza kolejną częścią Elder Scroll – jakoś nie mogę się do tej serii przekonać.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.