Padem o ścianę

Pierwsze styczniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry dołączą do Xbox Game Pass w pierwszej styczniowej transzy. Zapowiada się bardzo przyzwoicie, chociażby dzięki obecności Mass Effect Legendary Edition (dostępne w ramach EA Play i Xbox Game Pass Ultimate).

Już od dzisiaj posiadacze Xbox Game Pass będą mogli zagrać w Gorogoa (80 na metacritic) – pełna religijnej symboliki gra logiczna, w której wcielamy się w chłopca kolekcjonującego tajemnicze przedmiotu różnego rodzaju kultu. Gra będzie dostępna na konsolach, na PC i w chmurze.

Także dzisiaj do abonamentu trafi Olija (79 na metacritic) – dwuwymiarowa platformówka przywodząca na myśl Another World. Wcielamy się w niej w Faradaya, który wyrusza w morską podróż w poszukiwaniu nowego domu dla swojego ludu. Niestety jego statek tonie, a nasz bohater trafia na tajemniczą wyspę. Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole, PC i w chmurze.

Również dzisiaj do usługi trafi The Pedestrian, który trafi do usługi w dniu swojej premiery. Jest to hybryda platformówki i gry logicznej, w której, obserwując akcje z boku, kierujemy czarnym ludzikiem, który porusza się wyłącznie w obrębie znaków drogowych i tablic informacyjnych. Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole, PC i w chmurze.

6 stycznia do Xbox Game Pass trafi EMBR – humorystyczna kooperacyjna zręcznościowka FPPw której wcielamy się w członków straży pożarnej i razem z kolegami przeprowadzamy różnego rodzaju akcje ratunkowe. Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole, PC i w chmurze.

Także 6 stycznia do EA Play (a co za tym idzie – do Xbox Game Pass Ultimate) trafi Mass Effect Legendary Edition (90 na metacritic) – remaster jednej z ważniejszych i lepszych trylogii w historii gier wideo. W całej trylogii wcielamy się w Komandora Sheparda, który ze swoją drużyną próbuje zidentyfikować, a następnie powstrzymać galaktyczne zagrożenie. Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole i PC.

Także 6 stycznia Xbox Game Pass wzbogaci się o Outer Wilds (85 na metacritic) – pierwszoosobowa przygodówka w otwartym świecie, nastawiona mocno na eksploracje. Wcielamy się w niej w w rekruta na statku Outer Wilds Ventures który udaje się w podróż mającą na celu zbadać nieustannie zmieniający się układ słoneczny, funkcjonujący w pętli czasowej. Na pokładzie naszego statku przemieszczamy się między poszczególnymi planetami, z których każda skrywa swoje unikalne tajemnice.

Nieco później, bo 13 stycznia do Xbox Game Pass dołączy Spelunky 2 (87 na metacritic) – platformówka, w której wcielamy się w grotołaza, eksplorującego losowo generowane jaskinie w poszukiwaniu nieprzebranych skarbów.  Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole i PC.

Ostatnią grą, jaka zawita w pierwszej styczniowej aktualizacji Xbox Game Pass będzie The Anacrusis (Game Preview), dostępny w usłudze w dniu swojej premiery – 13 stycznia. Jest to kooperacyjna strzelanka, w której jako członek czteroosobowej drużyny odpieramy ataki obcych. Gra będzie dostępna w abonamencie na konsole i PC.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.