Padem o ścianę

Pierwszy zwiastun Just Cause 3

Paweł Jastrzębski

Seria Just Cause od 2006 r. zapewniała graczom niczym niezmącone sianie rozpierduchy na egzotycznych wyspach. Dotychczasowe dwie gry wydane w ramach tej serii pozwalały nam wcielić się w Rico Rodrigueza – pracownika specjalnej komórki CIA, o jakże oryginalnej nazwie „Agencja”. W pierwszej części – wydanej w 2006 r. twórcy rzucili nas na południowoamerykańską wyspę San Esperito, gdzie braliśmy czynny udział w obaleniu skorumpowanego rządu i przy okazji odnalezieniu broni masowego rażenia. Druga część (wydana w 2010 r.) pozwalała nam za to wprowadzić demokrację na azjatyckiej wysepce Panau.

Obie części pozwalały nam na swobodną eksploracje terenu i dosyć duże możliwości siania zniszczenia w krajobrazie wysp, a główny nacisk położony był na akcję i efektowne rozprawianie się z przeciwnikiem – realizm był daleko na liście priorytetów 😉 Zebrały przy tym przyzwoite oceny (wersję na Xbox 360 odpowiednio 73 i 81 na metacritic) i sprzedały się całkiem przyzwoicie.

Nic dziwnego zatem, że całkiem niedawno ogłoszono powstanie trzeciej części serii, której premiera odbędzie się w okresie świątecznym 2015 r. Tym razem dla odmiany trafimy w rejon Morza Śródziemnego, do republiki Medici, gdzie naszym zadaniem będzie obalenie dyktatora – generała Di Ravello. Według zapowiedzi do naszej dyspozycji będzie wyspa o powierzchni ponad 400 mil kwadratowych, oferująca masę  lokacji i dużą swobodę przemieszczania się ? w dzisiejszych czasach już nikogo nie zdziwi możliwość badania dna  morza, jak i szlaków górski. W zwiedzaniu wyspy pomoże nam całą masa pojazdów – od samochodów i motocykli, przez łodzie, po samoloty i śmigłowce. Całość wygląda i zapowiada się jak Far Cry na sterydach.

Do tej pory oprócz powyższych informacji nie mieliśmy wiele dodatkowych informacji – ot, parę obrazków. Niedawno zadebiutował trailer, który co prawda nie zawiera gameplayu, ale za to stara się pokazać ogólny klimat gry. Zapraszam do obejrzenia – premiera gry jak wcześniej wskazałem na święta 2015 r. na Xbox One, PC i PS4:


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.