Padem o ścianę

Premiera XBONE w Polsce

Paweł Jastrzębski

Informacja jest już trochę stara, ale jako wierny użytkownik Xboxa nie mogłem jej pominąć na swoim blogu. Otóż Microsoft w końcu podał oficjalne ceny i zestawy startowe Xbox One w Polsce. Wygląda to następująco:

  1. Xbox One bez Kinecta, z grami FIFA 15 oraz Forza Motorsport 5 w wersji elektronicznej ? w cenie 1699 zł
  2. Xbox One w edycji ?Day One?, z sensorem Kinect i grami FIFA 15 oraz Dance Central: Spotlight w wersji elektronicznej w cenie 1999 zł;

Ogólnie wygląda to bardzo ciekawie. Dziwi mnie co prawda obecność edycji ?Day One? tylko w zestawie z Kinectem, ale jeżeli ktoś nie jest napalony jak szczerbaty na suchara na ekskluzywny aczik to nie ma to większego znaczenia. Co do zawartości samych zestawów to bardzo dziwi mnie wybór gier. Nie zrozumcie mnie źle ? obecność Fify 15 jest zacną inicjatywą, ale fakt, że w droższej wersji brak jest Forzy 5 jest co najmniej dziwny. Wydaje mi się, że zwiększenie tego zestawu o trzecią grę nie wpłynęło by jakoś diametralnie na wyniki MS-u a mogłyby zachęcić większą liczbę ludzi do wyboru wersji z Kinectem.

A teraz najważniejsza kwestia ? czy warto kupić nową konsolę już teraz? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Sam posiadam nowe Xpudło od grudnia zeszłego roku i nie żałuje ? mimo, że w moim zestawie była tylko Fifa 14. Bardzo podoba mi się kierunek w którym konsola zmierza ? większe uspołecznienie konsoli, bardzo częste aktualizacje dodające przydatne i ciekawe możliwości plus zwiększenie mocy poprzez wyrzucenie Kinecta może wyjść konsoli tylko na dobre. Nie przemawia do mnie za to podnoszone na łamach wielu portali (często przez komentujących) hasło ?na xboxie gry nie działają w 1080p?. Abstrahując od samego sensu takich stwierdzeń ? zwłaszcza mając na uwadze, że jest to początek cyklu i developerzy muszą się nauczyć jak programować na ten sprzęt więc będzie tylko lepiej, to wydaje mi się, że akurat fakt czy gra działa w 1080p czy w 920p jest absolutnie drugorzędny.

Żeby nie było za słodko to martwi mnie milczenie Microsoftu odnośnie apek jakie będą dostępne w Polsce. Do premiery 1,5 miecha, a jeszcze nie wiadomo, czy będzie można podłączyć TV, odpalić np. TVN Playera, czy Onet VOD itp. Mam w każdym razie nadzieję, że szybko się to zmieni i już niedługo dowiemy się czegoś fajnego.

Ja w każdym razie zachęcam do kupna ? napewno się nie zawiedziecie!

PJ


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.