Padem o ścianę

Prezentacja The Initiative

Paweł Jastrzębski

Nie ukrywam, że wielkie nadzieję wiąże z zaprezentowanym na zeszłorocznych targach E3 nową (mam nadzieję) perłą w koronie Xbox Game StudiosThe Initiative. Deweloper po raz pierwszy „ujawnił” się publicznie, za pomocą filmiku prezentującego najważniejszych jego pracowników i idee jakie będą im przyświecać.

Szefem The Initiative jest Darrell Gallagher, znany z pracy dla Crystal Dynamics i prac chociażby nad rebootem Tomb Raidera. Innymi kluczowymi pracownikami The Initiative będą m.in. Brian Westergaard –  główny producent nowego God of War (2018); Christian Cantamessa – scenarzysta Red Dead Redemption, Daniel Neuburger i Lindsey McQueeney –  byli pracownicy Crystal Dynamics czy Blake Fischer – Starszy Dyrektor ds. Planowania Microsoftu studia, czy Drew Murray – były pracownik Insomniac Games, który był reżyserem świetnego Sunset Overdrive,

Póki co nie wiadomo nad czym pracuje studio – wiadomo tylko, że chcą mieć mniejszy zespół niż inne studia dłubiące nad tytułami AAA, ale za to pełen pasjonatów i ludzi chętnych do przekraczania granic i wyznaczania nowych trendów zarówno w narracji jak i sposobie projektowania gier.

Dodatkowo kierownictow The Initiative zapewnia, że ma pełne wsparcie swojej macierzystej firmy, co według nich może skutkować stworzeniem czegoś spektakularnego.

Osobiście trzymam mocno kciuki za ich pierwsze dzieło. I choć zakładam, że zobaczymy je dopiero na next-genach, ale mam nadzieję, że już niedługo podzielą się urywkiem tego, nad czym pracują.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.