Padem o ścianę

Project Resistance – Zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Kilka dni temu Capcom oficjalnie zapowiedziało powstanie kooperacyjnego spin offa serii Resident Evil – Project Resistance. Póki co nie było wiele wiadomo o grze, ale przy okazji Tokio Game Show Capcom uchylił rąbka tajemnicy.

Przedstawiony materiał pokazuje główne założenia gry – Project Resistance będzie asymetryczną grą multiplayer 4 vs 1 – coś na wzór Evolve, Day by Deadlight czy Friday the 13th. Czwórka graczy wcieli się w ocalałych, którzy próbują wydostać się z tajemniczego laboratorium. Do dyspozycji oddane będą cztery zróżnicowane postacie o własnych zdolnościach – Tyrone (tank), Valerie (Support – medyk), Samuel (Melee i ataki z bliska) i January (hakerka zdolna do przejmowania kamer).

Piąty gracz wciela się w postać Masterminda, który obserwuje ocalonych za pomocą kamer i próbuje przeszkodzić im w ucieczkę – czy to za pomocą rozstawionych pułapek i przeszkadzajek, czy za pomocą wrzucania na mapę zombiaków i innych przeciwników (a czasem przejmowania ich). Jego ostatecznym atakiek jest jednak możliwość chwilowego wcielenia się w Mr. X – znany chociażby z tegorocznego Resident Evil 2.

Całość, mimo, że na papierze brzmi jako tako, na zaprezentowanym materiale prezentuje się miałko i nudnie – szczerze mówiąc to ciężko mi było utrzymać nim zainteresowanie.

Data premiery Project Resistance nie jest jeszcze znana – póki co wiadomo, że od 4 do 7 października będzie można przetestować grę w ramach zamkniętej bety, do której możecie zapisać się na stronie gry.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.