Padem o ścianę

Pudełkowe reedycje wstecznie kompatybilnych gier z X360

Paweł Jastrzębski

Mija właśnie rok od kiedy na Xbox One uruchomiono funkcje wstecznej kompatybilności – przez ten czas liczba  tytułów z X360, które odpalimy na Xbox One urosła ze 100 do ponad 300. Jak donosi serwis VentureBeat.com, Microsoft przygotował niespodziankę dla wszystkich chcących pograć na Xbox One w starsze gry.

Venture Beat podzieliło się zdjęciem, zamieszczonym przez użytkownika NeoGaf – wynika z niego jednoznacznie, że do amerykańskich sklepów trafiły reedycje wstecznie kompatybilnych gier z Xbox 360:

Fallout reedycje
Żródło: venturebeat.com

Jak widzicie pudełko jest zgrabnie oznaczone jako obsługujące wsteczną kompatybilność i działające na obu systemach.

Szczerze mówiąc ten ruch jest tak genialny, że aż dziwne, że nikt na niego wcześniej nie wpadł. Sam się kilka razy łapałem, że widząc jakąś fajną grę na X360 zastanawiałem się, czy odpalę ją na swoim Xbox One (360-tka dokonuje swojego żywota u rodzicielki w salonie). Teraz od razu będzie to wiadomo. Dodatkowym plusem jest fakt, żę jak widać na załączonym obrazku oba wydania (z X360 i XONE) są w tej samej cenie.

Dodatkowo nie wszystkie gry są dostępne w cyfrowym sklepie Xboxa – taki los spotkał np. Doom 3: BFG Edition – jedyną szansą by ograć go na Xbox One jest dorwanie pudełka z płytą, co nastręcza pewnych problemów – w chwili obecnej na allegro jest 9 aukcji z tą grą, przy czym najtaniej kupimy (w opcji „kup teraz”) ją za 65 zł+ koszty wysyłki, co jak na tak starą grę jest sporą ceną. Reedycja może w takim przypadku dać mu drugie życie.

Nie wiadomo jeszcze, czy polski oddział Microsoftu wprowadzi takie reedycje również u nas (zwróciłem się do centrali z pytaniem w tej sprawie – jak tylko otrzymam odpowiedź, to nie omieszkam Was poinformować ;). Niemniej jednak nie zdziwcie się, jeśli podczas świątecznego wypadu do Empiku napotkacie np. Wiedźmina 2 w pudełku od Xbox One.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.