Padem o ścianę

Red Dead Redemption 2 – zwiastun i garść informacji

Paweł Jastrzębski

Po mocno przedłużającej się ciszy Rockstar w końcu podzielił się kolejnym zwiastunem mocnego kandydata do tegorocznej gry roku –  Red Dead Redemption 2.

Zwiastun potwierdza dwie istotne rzeczy – przede wszystkim fakt, że akcja gry będzie osadzona w 1899 r., a więc o 12 lat poprzedzać będzie fabułę swojej poprzedniczki. Po drugie najprawdopodobniej zobaczymy w niej Johna Marstona, choć nie do końca wiadomo w jakiej roli. W każdym razie w jednej ze scen zwiastuna można zaobserwować postać posiadającą takie same blizny jak bohater drugiej części serii Red Dead.

Dodatkowo kilka zagranicznych redakcji otrzymało zaproszenie na specjalny pokaz gry. Z ich relacji wiadomo, że w grze powróci, znany z Red Dead Revolver system reputacji i honoru – nasze działania mają wpływać na odbiór naszej postaci przez postacie niezależne i kupców.

Twórcy mają także zamiar, wbrew obowiązującym trendom, umożliwić korzystanie z minimapy, a nie radaru. Puryści będą mogli jednak wyłączyć wszystkie elementy interfejsu i cieszyć się „czystą” rozgrywką.

Ponoć ważnym elementem gry ma zostać „zarządzanie” gangiem Dutcha, za które odpowiedzialnym ma być jego prawa ręka – Arthur Morgan. Do jego głównych zadań będzie zaopatrywanie członków gangu w jedzenie i zapasy, co wpływać ma na morale gangu – nie wiadomo jednak w jaki sposób będzie znajdzie to swoje odzwierciedlenie w rozgrywce.

Premiera Red Dead Redemption 2 odbędzie się 26 października na Xbox One i PS4- wersja na komputery osobiste nie została póki co potwierdzona.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.