Padem o ścianę

RedFall – nowy zwiastun

Paweł Jastrzębski

Premiera RedFall została niedawno przełożona na przyszły rok, ale Bethesda nie zapomina o tytule i jego odpowiedniej promocji. Tym razem za pomocą nowego zwiastuna, prezentującego m.in. postacie w jakie przyjdzie nam się wcielić.

Nowy zwiastun RedFall w zasadzie powtarza te elementy gameplayu, który widzieliśmy podczas prezentacji na Xbox & Bethesda Showcase, ale za to mocniej skupił się na prezentacji bohaterów. Jednocześnie z informacji ze strony internetowej gry dowiadujemy się kilku ciekawych szczegółów.

Przede wszystkim twórcy uspokajają, że gra nie jest klonem Left4Dead czy Back4Blood – twórcy bardzo poważnie podeszli do trybu dla jednego gracza, szykując wciągającą fabułę. Do tego stopnia, że twórcy zdecydowali się na kontrowersyjny pomysł, że nawet w czasie zabawy kooperacyjnej postęp fabularny będzie się zaliczać tylko hostowi – reszta graczy zachowa jedynie progres postaci i sprzętu.

Twórcy nie zapominają także o swoich skradankowych korzeniach i mocno podkreślają, że Redfall jest shooterem z mocnymi elementami skradankowymi, pozwalającymi nie tylko na ciche zajęcie jak najlepszego punktu ataku, ale nawet całkowicie uniknięcie walki.

RedFall będzie tytułem z otwartym światem, więc twórcy próbują w jakiś sposób go zapełnić – pomiędzy poszczególnymi misjami fabularnymi będziemy mogli skupić się na odbijaniu poszczególnych dzielnic, by poszerzyć bezpieczną dla ludzi strefę. By tego dokonać będziemy musieli zniszczyć twierdzę wampirzych kultystów oraz gniazda samych krwiopijców.

Zwiastun przedstawia także bohaterów w jakich będziemy mogli się wcielić. Do naszej dyspozycji zostaną oddani:

  1. Jacob Boyer – snajper, który w wyniku tajemniczego wypadku nabawił się nieumarłego wampirzego oka oraz upiornego kruka;
  2. Remi de la Rosa – inżynierka o specjalizacji wojskowej, która wiele lat życia spędziła na liniach frontu. Z pomocą swego mechanicznego pomocnika, Bribóna, pragnie pomóc ocalałym w Redfall
  3. Devinder Crousley: kryptozoolog i ambitny wynalazca. Uzbrojony w skonstruowaną własnoręcznie broń dąży do tego, by się wykazać.
  4. Layla Ellison: studentka inżynierii biomedycznej miejscowej uczelni, która odbywała staż w placówce badawczej. Tam miał miejsce okropny wypadek, po którym zyskała zdolności telekinetyczne.

Mamy też rzut oka na drzewko rozwoju postaci i ekwipunek, który ma być naprawdę bogaty – do naszej dyspozycji oddane zostaną nie tylko klasyczne bronie, ale także przydatne w walce z wampirami bronie z promieniami UV czy wyrzutnie kołków.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastuny w dwóch wersjach językowych – oryginalnej i z polskim dubbingiem.

Premiera RedFall w pierwszej połowie przyszłego roku na Xbox Series, PC i Xbox Cloud Gaming. Dodatkowo od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.