Padem o ścianę

Remake XIII z premierą w listopadzie

Paweł Jastrzębski

Bardzo ciekawa informacja na zakończenie tygodnia – bardzo ciekawy i orygnialny shooter z początku wieku – oparta na serii komiksowej XIII doczeka się remake’a, którego premiera odbędzie się już w listopadzie tego roku.

Oryginalne XIII zadebiutowało w 2003 r. i oparte było na komiksowej serii, której scenarzystą jest znany wszystkim polskich fanom komiksów Jean Van Hamme. Gra charakteryzowała się niesamowicie komiksowym klimatem, który obecny był nie tylko w stylu graficznym, ale także w całym klimacie gry i otoczce. Zobaczcie zresztą sami na gameplayu z tej gry.

Za remake odpowiada, założone w 2014 r. na Malcie studio PlayMagic. Podobnie jak w oryginale wcielimy się w tytułową Trzynastkę – pozbawionego wspomnień żołnierza, który oskarżony zostaje o zabójstwo prezydenta USA. Kampania toczyć ma się wokół prób odkrycia swojej tożsamości i oczyszczenia się z zarzutów. Co ważne gra ma nie być remasterem z lekko podbitą grafiką, tylko pełnoprawnym remakiem, co sugeruje współczesną oprawę graficzną, godną 2019 r.

Premiera XIII odbędzie się 13 listopada na Xbox One, PS4, PC i Switchu.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.