Padem o ścianę

Resident Evil 5 HD pod koniec czerwca

Paweł Jastrzębski

Wielkim fanem serii Resident Evil nie jestem, ale piąta część osadzona w Afryce dziwnie do mnie przemawiała, co jest tym bardziej zastanawiające, że w 2009 r. było tyle tytułów do ogrania, że moja przygoda z afrykańskimi wojażami Chrisa Redfielda (bohatera pierwszej części serii) zakończyła się dla mnie na demku. Dzięki jednak wszechobecnej i ciągle żywej modzie na remastery będę mógł nadrobić te zaległości.

W sklepie Xbox Store pojawiła się właśnie karta Resident Evil 5, z której wynika, że już 28 czerwca 2016 r. za całe 83,99 zł będziemy mogli zakupić odświeżoną edycję hitu z 2009 r., hulającą w 1080p w „zwiększonej liczbie klatek na sekundę”. Gra będzie zawierała wszystkie opublikowane dotąd dodatki – fabularne Lost in Nightmares oraz Desperate Escape, tryb Versus, dodatkowe postacie i 4 stroje. Otrzymamy również niedostępny wcześniej na konsolach tryb No Mercy i tryb The Mercenaries United.

Co ważne Resident Evil 5 można ogrywać również na podzielonym ekranie, więc miłośnicy tego trybu będą mieli coś dla siebie w oczekiwaniu na Gears of War 4. Gdyby tylko dało się jeszcze chodzić i strzelać jednocześnie, to byłbym zachwycony 😉

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.