Padem o ścianę

Reżyser Sunset Overdrive w The Initiative

Paweł Jastrzębski

Coraz ciekawiej prezentuje się, zapowiedziane na targach E3 2018 nowe studio Microsftu – The Initiative. Do Darrella Gallaghera i spółki dołączył właśnie Drew Murray – znany chociażby z prac na Sunset Overdrive, Ratchet & Clank czy Resistance.

Tym samym w The Initiative zebrała się naprawdę solidna ekipa. Szefem studia jest Darrell Gallagher, znany z pracy dla Crystal Dynamics i prac chociażby nad rebootem Tomb Raidera. Ostatnio był wiceprezesem Actvision, a teraz szefuje najnowszemu dziecku Microsoft Studios.

W ostatnich miesiącach do studia dołączyli m.in. Brian Westergaard –  główny producent nowego God of War (2018); Christian Cantamessa – scenarzysta Red Dead Redemption, Daniel Neuburger i Lindsey McQueeney –  byli pracownicy Crystal Dynamics czy Blake Fischer – Starszy Dyrektor ds. Planowania Microsoftu.

Dzisiaj do studia dołączył Drew Murray – były pracownik Insomniac Games, który był reżyserem świetnego Sunset Overdrive, a palce maczał także w Ratchet & Clank czy Resistance.

Póki co jeszcze nie wiadomo nad czym pracuje The Initiative, oprócz tego, że ma to być tytuł na wyłączność, z nastawieniem na jednego gracza. Na efekty ich pracy będziemy musieli pewnie poczekać do następnej generacji, ale trudno nie być optymistą.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.