Padem o ścianę

Sea of Thieves z kampanią fabularną

Paweł Jastrzębski

Całkiem niedawno Sea of Thieves zdmuchnęło pierwsze świeczki z urodzinowego tortu. Z tej okazji twórcy w końcu postanowili dodać do gry coś, co powinno być w niej od początku – kampanię fabularną.

Kampania fabularna nazywać się będzie Tall Tales: Shores of Gold i zadebiutuje 30 kwietnia w ramach bezpłatnej aktualizacji. Zaoferuje ona nam szereg questów czy też nowe mechaniki gry . W trakcie jej przechodzenia odwiedzimy nowe wyspy, zwiedzimy pradawne krypty i zmierzymy się wieloma bossami. Wszystko po to, aby dotrzeć do tytułowych Shores of Gold.

Sea of Thieves zadebiutowało 20 marca na Xbox One i Windows 10 i mimo początkowych dobrych wyników, w miarę szybko utraciło zainteresowanie graczy. Dodatkowo recenzenci przejechali się po tytule jak po łysej kobyle – jej średnia na metacritic to marniutkie 69 punktów. Mnie samego od gry odrzucił właśnie brak jakiejkolwiek kampanii fabularnej – latanie bez celu nawet po najpiękniejszym ze światów szybko się nudzi.

Także kampanię przywitam z wielką radością – ale czy to wystarczy bym ponownie usiadł do gry? Obawiam się, że jest to niestety za mało i zbyt późno – a bardzo szkoda.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.