Padem o ścianę

Sekiro: Shadows Die Twice – zwiastun premierowy

Paweł Jastrzębski

Najnowsza gra twórców Dark Souls, Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. To dla marketingowców wydawcy może oznaczać tylko jedno – pora na zwiastun premierowy.

Akcja Sekiro: Shadows Die Twice zabierze nas do alternatywnej wersji Japonii z XV wieku, w której realny świat wymieszany jest z fantastycznymi elementami. Wcielamy się w niej w tytułowego Sekiro, który próbuje uratować swojego pana – spadkobiercę antycznej linii krwi z rąk porywaczy, z którymi ma przy okazji własne porachunki. Został on bowiem przez nich pobity, pozbawiony ręki i pozostawiony na śmierć. Uratowany i wyposażony w magiczną rękę wyrusza w swoją podróż, która oprócz zemsty ma mu także zapewnić spokój – w wyniku klątwy nie może on bowiem umrzeć, a wieczny odpoczynek zostanie mu przyznany dopiero po wykonaniu zadania.

Gra prawie na pewno będzie w typie soulslike, ale twórcy wprowadzili kilka ciekawych rozwiązań, które mogą wpłynąć na przystępność dla mniej obytych w gatunku graczy. Przede wszystkim główny bohater nabierze więcej lekkości – głównie dzięki, protezie ręki z hakiem i linką, dzięki którymi może przemieszczać się szybko pomiędzy wrogami. Pomóc może także więcej możliwości ruchowych głównego bohatera, czy opcje skradania.

Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutuje 22 marca 2019 r., na Xbox One, PS4 i PC


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.