Padem o ścianę

Sierpniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Długo kazał na siebie czekać Microsoft z ogłoszeniem sierpniowych tytułów jakie powiększą bibliotekę Xbox Game Pass. W każdym razie lepiej późno niż wcale – oficjalnie usługa wzbogaci się o 7 pozycji.

Już dzisiaj do Xbox Game Pass powinny zawitać:

Ryse: Son of Rome (60 na metacritic) startowy tytuł na Xbox One był już swego czasu dostępny w Games with Gold. Gra pozwoli nam wcielić się w rzymskiego legionistę Marcusa, który zdradzony przez swoich braci po mieczu wywiera swoją zemstę. Gra zdecydowanie nie jest tak zła jak sugerują oceny na agregatach – warto się samemu przekonać, względnie posiłkować się naszą recenzją 😉

Ruiner (77 na metacritic) – polska gra utrzymana mocno w cyberpunkowym klimacie. Wcielamy się w nim bohatera, który budzi się ze zhakowaną czaszką i dzięki pomocy tajemniczej włamywaczki wymyka się prześladowcom, by następnie podczas krwawej wendetty walczyć o wolność porwanego brata.Jest to strzelanka z widokiem z rzutu izometrycznego, w której główny nacisk położony jest na niczym nieskrępowaną rozwałkę. W razie wątpliwości również zachęcam do naszej recenzji.

Dead Rising 2 (79 na metacritic) – gra, która trafia do Xbox Game Pass prosto z Xboxa 360. Jako Chuck Green, były mistrz zawodów motocrossowych,  wyruszamy do Fortune City z zamiarem odnalezienia lekarstwa dla swojej zainfekowanej córeczki. Klasycznie dla serii na naszej drodze stanie horda nieumarłych, w których eksterminacji pomoże własnoręcznie stworzony, lub znaleziony arsenał.

The Escapists: The Walking Dead (65 na metacritic) – spin off klasycznego The Escapists w którym wcielamy w znanego z komiksu i serialu policjanta Ricka Grimesa, który budzi się w szpitalu po otrzymaniu rany postrzałowej, tylko po to by dowiedzieć się, że na świat spadła apokalipsa zombie. Fabuła jest więc z grubsza zgodna z komiksem i serialem. Mechanika jest również bardzo mocno inspirowana oryginalną produkcją – w dalszym ciągu naszym głównym zadaniem jest unikanie walki, a nie jej prowokowania. Jeśli jednak nie będzie innego wyjścia, nie będziemy bezbronni – do naszej dyspozycji zostanie oddany całkiem pokaźny arsenał.

Hitman: Season 1 (85 na metacritic) – kompletny pierwszy sezon, podzielonych na epizody przygód ulubionego łysego zabójcy. W przeciwieństwie do poprzednich części, tym razem gra nie posiada jakiejś jednej linii fabularnej, a bardziej składa się z luźno ze sobą powiązanych kontraktów.

Dandara (b/d na metacritic) – niezależne hybryda platformówki i metroidvanii, w której wcielamy się w tytułową bohaterkę, która trafia do tajemniczego i surrealistycznego świata, w którym nie działają podstawowe prawa fizyki. Naszym zadaniem jest przywrócić normalność.

Kinect Rush: A Disney Pixar Adventure (68 na metacritic) – ostatni tytuł jaki zawita w sierpniu do Xbox Game Pass,  dostępna na to zremasterowany klasyk na Kinecta z Xboxa 360. Jest to kompilacja mini gierek, w które zagramy zarówno za pomocą Kinecta 2.0 jak i pada. Jak nietrudno się domyśleć wcielimy się w niej w bohaterów klasycznych animacji od Pixara i zwiedzimy z nimi znane z filmów lokacje.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.