Padem o ścianę

Star Wars Jedi: Fallen Order oficjalnie zapowiedziane

Paweł Jastrzębski

Na odbywającym się w weekend Star Wars Celebration ujawniono nie tylko nowy zwiastun epizodu IX, ale także długo oczekiwaną grę ze świata Gwiezdnych Wojen – Star Wars Jedi: Fallen Order.

Star Wars Jedi: Fallen Order ukaże się 15 listopada 2019 r. na Xbox One, PS4 i PC. Będzie to nastawiona na historię, gra dla jednego gracza, której akcja osadzona została bezpośrednio po wydarzeniach znanych z Zemsty Sithów. Wcielimy się w niej w Cala Kestisa – młodego padawana, który przetrwał Rozkaz 66 i teraz ukrywa się przed siepaczami Imperium.

Generalnie to wiele więcej o grze nie wiadomo. Jako, że za grę odpowiada Respawn można domniemywać, że w grze sporo będzie walki i akcji. Zresztą gdzieś między wierszami twórcy opowiadają, że posługiwanie się mocą i mieczem świetlnym będzie istotnym elementem gry.

Jeśli wierzyć zapowiedziom EA (żeby było śmieszniej podkreślali to kilka razy, tak nieprawdopodobnie to brzmiało) gra ma być nastawiona na historie, bez żadnego trybu multiplayer i do tego ma być pozbawiona jakichkolwiek mikropłatności. Z tą sielankową wizją kłóci się trochę fakt, że na Amazonie można już zamówić edycję Deluxe (stawiam 2 zł, że edycja Gold również się pojawi), ale zobaczymy jak nowe podejście EA spisze się w praniu.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.