Padem o ścianę

Status „Nie przeszkadzać” w aktualizacji Xbox

Paweł Jastrzębski

Do wybranych członków programu Xbox Insider trafia powoli nowa aktualizacja dashboardu konsoli, która wprowadzi m.in. status „Nie przeszkadzać” w trybie online.

Nowy status sprawi, że nie będziemy otrzymywać powiadomień, zaproszeń ani innych „przeszkadzacy” do czasu zmiany statusu. Status ten przyda się zwłaszcza, gdy np. oglądacie coś na Netflixie czy Showmaxie – nie musicie się obawiać wyskakujących powiadomień. Jak dla mnie bardzo przydatna opcja i na bank będę z niej często korzystać.

Kolejną nowością będzie dodanie zakładki, na której będą wyświetlane osiągnięcia, których najbliżej zdobycia jesteśmy. Dostaniemy także możliwość filtrowania osiągnięć z posiadanych gier pod względem rzadkości, gamescore’a, czy też właśnie bliskości do zdobycia.

Closest_Achievements_940x528_hero

Aktualizacja wprowadzi także kolejne opcję w czasie nieaktywności po której Xbox się wyłączy, a także poprawiony kanał aktywności, który teraz będzie wyświetlać najnowsze komentarze na górze.

Wszystkie te nowości trafią do użytkowników w bliżej nieokreślonej przyszłości – póki co korzystają z nich wyłącznie członkowie Kręgu Alfa programu Xbox Preview.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.