Padem o ścianę

The Medium – 14 minut gameplaya

Paweł Jastrzębski

The Medium to bardzo ciekawie zapowiadająca się gra od polskiego Bloober Team, a przy okazji jedna z nielicznych gier, która pojawi się jedynie na next genowych maszynkach Microsoftu. Z tym większym zaciekawieniem wyczekuje 28 stycznia, gdy gra będzie mieć premierę. Oczekiwanie może osłodzić długi – 14 minutowy czysty gameplay z gry.

The Medium będzie horrorem, którego akcja toczyć się będzie w Krakowie w latach 90-tych. Jego bohaterką będzie Marianne, która jest tytułowym Medium. Bohaterka ma zdolność widzenia świata duchów i wpływania na niego, co nie rzadko pozwala na pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek w świecie rzeczywistym. Za pomocą swoich zdolności bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę ukazującej jej się wizji śmierci niewinnego dziecka.

Zaprezentowany gameplay skupia się głównie na przedstawiniu podstawowej mechaniki gry – trybu dwóch światów, które możemy przenikać w wybranych przez twórców momentach. Trzeba przyznać, że zapowiada się to zacnie – na tyle zacnie, że mimo iż fanem horrorów nie jestem, tak na The Medium spoglądam coraz łaskawszym okiem.

Gra pojawi się 28 stycznia 2021 r. na Xbox Series X/S i PC. W dniu premiery będzie dostępna dla abonentów usługi Xbox Game Pass.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.